مردم و اجتماع

افزایش دما تا ۵ درجه بیش از حد نرمال/خیزش گرد و خاک در مرکز و جنوب غرب کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با بیان اینکه جهان در خرداد ماه با گرم شدن زمین مواجه خواهد شد، گفت: در این هفته دمای هوا بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد باید بالاتر از حد نرمال باشد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با اخبار ایران من وی در خصوص وضعیت هوا و دمای خرداد ماه گفت: در این هفته دمای بین 3 تا 5 درجه سانتی گراد در رشته کوه های شمالی البرز و رشته کوه های زاگرس و در نیمکره غربی غیر معمول نیست. از انتظار

وی افزود: در نیمه شرقی کشور به جز سواحل عمان و شمال شرق دمای هوا یک تا سه درجه سانتی گراد زیر نرمال خواهد بود.

ضیائیان افزود: در دو هفته پایانی خرداد ماه دمای هوا در دو طرف دامنه های البرز، شمال غرب و دامنه های زاگرس بین یک تا سه درجه سانتیگراد به شدت کم و در جنوب شرق کشور دمای هوا عجیب خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات جوی گفت: دمای هوا در هفته آینده بالاتر از حد معمول خواهد بود.

به گفته ضیائیان دمای هوا در شرق و جنوب کشور بین یک تا سه درجه سانتیگراد کمتر از حد نرمال است و در برخی مناطق باید همیشه در فضای بسته باشد.

ادامه: از اواخر خرداد تا اوایل تیرماه، دمای هوا در شمال غرب، بخش‌های جنوبی البرز و در امتداد رشته‌کوه‌های البرز و غرب رشته‌کوه‌های زاگرس بین ۱ تا ۲ درجه سانتی‌گراد دمای ایده‌آل است. انتظار می رود و برخی مناطق عادی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات جوی از گرم شدن زمین در تیر و مرداد خبر داد: از اواسط تیرماه تا اواسط مرداد ماه تقریباً دمای هوا در شمال غرب، جنوب رشته کوه البرز، کوه زاگرس وجود دارد. در شمال دریاچه عمان دمای نرمال و درجه زیر صفر پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در فاصله مرداد تا شهریور، دمای بین شمال و شمال غرب بین سه تا سه درجه سانتیگراد در فواصل زمانی معین و در امتداد نواحی ساحلی دریای عمان واقع در سیستان و بلوچستان، دمای مناسب و کمی بیشتر است. افراد شناخته شده ای انتظار می رود.

به گفته ضیائیان، معمولاً در بیشتر نقاط جهان به ویژه در نیمکره غربی، دمای بین 1 تا 2 درجه سانتی گراد بالاتر از حد نرمال پیش بینی می شود.

وی در ادامه با تشریح افزایش ریزگردها در این هفته گفت: فعلاً پیش بینی نمی شود کار ریزگردها سخت باشد. مناطق مختلف کشور از جمله خوزستان و مرکز و جنوب غرب کشور با گرد و غبار شدید مواجه خواهند شد اما این گرد و غبار به شدت هفته گذشته نخواهد بود.

ضیائیان در پایان با تشریح افزایش بارندگی ها در روزهای آینده بیان کرد: در روزهای آینده شاهد بارش های گسترده در شمال غرب کشور خواهیم بود و پتانسیل بارندگی در جنوب سیستان و بلوچستان وجود دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا