مردم و اجتماع

اندوخته «بیمه عمر» برای وصول «مهریه» قابل توقیف است؟

بر اساس قانون مجازات اسلامی زن می تواند برای دریافت درآمد خود، اموال و اموال شوهرش را که شرعی محسوب نمی شود مصادره کند، بنابراین در صورت پرداخت کامل، بیمه عمر و پس انداز انجام می شود و 100 درصد ذینفع شوهر خواهد بود. از طرح در غیر این صورت از تنها سهامدار در طرح محروم می شود.

مسعود دهقانیان، دادستان کل کشور در گفت وگو با اخبار ایران من، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا می توان بابت مهریه بیمه عمر تهیه کرد؟، با بیان اینکه بیمه عمر یکی از مواردی است که در آن تعهد به مصلحت شخص دیگری انجام می شود، گفت: بیمه عمر و پول به عنوان مال که هست. ذینفع قرارداد بیمه

وی گفت: در بسیاری از قراردادهای بیمه عمر و مالی، بیمه شده مورد قضاوت قرار می گیرد، اما خانواده خود را ذینفع قرارداد می شناسد، بنابراین امکان انعقاد بیمه عمر وجود ندارد. در عوض، مگر اینکه بیمه‌گر به دلیل قرارداد بیمه‌گر با بیمه‌گر، یا تا زمانی که بیمه‌گر دارای بیمه است، 100% خود را به عنوان ذینفع (تا زمانی که زنده است) ثابت کرده باشد. بخشی از آن نشان دادن این است که آنها هستند که منتفع می شوند. این پول می تواند توسط زن برای دریافت بازخرید مصادره شود. در صورت عدم وجود مشخصات نام بیمه گذار به عنوان ذینفع در بیمه عمر، طلبکاران نمی توانند به اموال وی دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه افزود: در درخواست به دفتر اجرای اسناد رسمی بیمه مرکزی مشخص می شود که بیمه ای است که وام دهنده عمر و مالی با آن قرارداد دارد و در صورتی که ذینفع قرارداد 100 نفر باشد. ٪ خودش یا ممکن است نام شوهر باشد.

دهقانیان سوء استفاده از بیمه عمر برای عدم پرداخت وام را نیز بیان کرد: برخی افراد این قدر ظلم می کنند که پس از اتمام قرارداد بیمه، با ورود به این حساب، ذینفع در بین اقوام تضمین می شود. برای جلوگیری از دسترسی وام دهندگان به حساب

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا