مردم و اجتماع

ایجاد بخشی ویژه در پلیس برای مبارزه با مالخری

رئیس ستاد فرماندهی نیروی انتظامی از راه اندازی اداره ویژه مبارزه با شرط بندی پول در این فرماندهی انتظامی خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت وگو با اخبار ایران من وی در خصوص برنامه پلیس برای تشکیل ستاد مبارزه با پولشویی در پلیس آگاهی پایتخت گفت: تشکیل ستاد مبارزه با پولشویی یکی از اصلی ترین مواردی است که پلیس آن را دنبال می کند. یکی از بزرگترین چالش های ما مبارزه با مالخرها است. به نظر من اگر نقش پولدارها در دزدی بیشتر از دزد نباشد کمتر هم نیست.

رحیمی ادامه داد: یکی از وظایفی که پس از انتصاب رئیس جدید پلیس آگاهی تهران بزرگ به وی محول کردیم، ایجاد یک اداره قوی، بزرگ و فنی برای مبارزه با مال خواران بود. برای تولید این نمایش برنامه ریزی شده و اقداماتی برای ساخت آن انجام شده و به زودی کار آغاز می شود.

خرید و فروش ملک با سند

رئیس پلیس پایتخت درباره خرید و فروش کالاهای بدون سند نیز گفت: از این پس به همه یادآوری می کنیم که هر چیزی که خرید و فروش می شود باید سند داشته باشد، فروشنده باید سندی داشته باشد که نشان دهد چه کسانی شرکت را خریده اند. . در گذشته طلافروشی ها طلا را فقط با فاکتور خرید و فروش می کردند که اخیراً غیرضروری شده است. ما می خواهیم این را احیا کنیم.

وی همچنین گفت: شاهد این هستیم که مردم در وسط راه مکانی درست می کنند و اجناس را به قیمت ده می فروشند و معلوم نیست از کجا آورده اند. همچنین در برخی از بخش های تجاری انواع مختلفی از ابزار ارزان قیمت وجود دارد. این ملک باید دارای مدارک باشد.

رحیمی تاکید کرد: کار در این حوزه در اختیار پلیس آگاهی و پلیس محلی قرار گرفته و دو مامور پلیس برای رسیدگی به موضوع وارد کار شده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا