مردم و اجتماع

بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی ۸ استان/ ترافیک روان در اکثر جاده‌ها

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های مناطق هشت گانه کشور خبر داد و از افزایش 5.3 درصدی تردد در جاده ها در شبانه روز خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفتگو با اخبار ایران من. وی در خصوص وضعیت جوی اخیر در جاده های کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش های مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، هم اکنون در برخی محورهای آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و اردبیل شاهد بارش برف هستیم. . بارش باران در سایر نقاط ایلام، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و مازندران نیز احساس شده است.

وی با بیان اینکه در زمان بارش برف و باران بهتر است رانندگان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند، گفت: در فصل زمستان همراه داشتن تجهیزات برفی به ویژه زنجیر چرخ و استفاده از آن در جاده های برفی برای رانندگان مهم است. و بروید در ابتدای سفر باک ماشین را پر کنید و به اندازه کافی غذا و لباس گرم و سایر مواردی که برای سفر در زمستان توصیه می شود داشته باشید. هنگام رانندگی در برف و باران، رانندگی با سرعت مطمئنه، رعایت فاصله و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز از هشدارهای همیشگی پلیس به رانندگان است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از پیشرفت این محورها خبر داد و گفت: تردد در تمامی محورهای کشور بدون مشکل در جریان است و در محور قزوین – کرج حوالی پل فردیس. بیشترین شاهد ماشین ها.

شیرانی همچنین با اشاره به محورهای دارای محدودیت تردد بیان کرد: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در آزادراه خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می شود. همچنین محورهای ریگان – ایرانشهر، پونل – خلخال، جاسک – بشاگرد، شمشک – دیزین و فنوج – اسپکه نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی درباره میزان تردد در جاده ها نیز گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه های مدیریت ترافیک، تردد در خیابان های شهر نسبت به روز گذشته 5.3 درصد افزایش داشته است. اوج تردد بین ساعات 16:00 تا 17:00 و کمترین ساعات آن بین 3:00 تا 4:00 بوده است. بیشترین ترافیک از محورهای آزادراه کرج – تهران، آزادراه کرج – قزوین، آزادراه قزوین – کرج، آزادراه تهران – کرج و آزادراه ساوه – تهران انجام می شود.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و از وضعیت جوی و ترافیک جاده ها و همچنین سد معبر مطلع شوند. و محدودیت های ترافیکی مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا