مردم و اجتماع

بایدها و نبایدهای پلیس برای نگهداری و معامله ارز و طلا

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکید کرد: برای جلوگیری از سرقت و هرگونه خشونت احتمالی در صورت امکان فروش پول از طریق انتقال وجه انجام شود.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی در گفت و گو با اخبار ایران من، با هشدار به شهروندان کشور مبنی بر خرید و فروش پول و طلا و نگهداری آنها در منازل، توصیه ما به عنوان نیروی انتظامی این است که مردم از راه دیگری طلا و پول نخرند، زیرا سرمایه گذاری در چنین بازارهایی اشتباه است، از نظر اقتصادی خوب است که سرمایه در دوره تولید باشد و این کار برای همه مردم و اقتصاد مفید باشد، زیرا منجر به کاهش تورم و ایجاد مشاغل پر سود می شود. .

وی ادامه داد: اما بسیاری از افرادی که طلا را با پول می خرند، آن را به خانه می برند و در آنجا نگهداری می کنند و اگر دزدی شد، خدای ناکرده پول زیادی خرج شود. بنابراین اگر مردم با پول طلا می خرند، بهتر است آن را در صندوق امانات بانکی نگهداری کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین نسبت به پولشویی هشدار داد و گفت: متأسفانه در چند ماه گذشته مواردی داشتیم که افرادی از فروشندگان غیرمجاز پول خریده و مبالغ هنگفتی دریافت کردند و در چند دقیقه مورد سرقت قرار گرفتند. ” حتی گاهی دزدها هم از ابتدا به دنبال خریدار بودند. به همین دلیل پلیس تاکید می کند ابتدا شهروندانی که قصد کسب درآمد دارند به صرافی های مجاز مراجعه و تا حد امکان از طریق حواله این کار را انجام دهند. حواله امکان دزدی و خشونت از هر نوع را از بین می برد.

ولی پور گودرزی با بیان اینکه معاملات از طریق نقل و انتقال پول به دلیل سرقت و غیره خطری برای مردم ندارد، گفت: همچنین افرادی که قصد سفر دارند و باید پول فیزیکی داشته باشند باید پول مورد نیاز خود را داشته باشند. از صرافی های داخل فرودگاه

وی همچنین از نظارت مرئی و نامحسوس پلیس در اطراف صرافی ها و محل های فروش و فروش پول خبر داد و گفت: دوستان پلیس امنیت اقتصادی من در رابطه با فروشندگان و کسبه کار می کنند و کارهای زیادی انجام دادند، ما هم انجام می دهیم. . تیم پلیس آگاهی برای برخورد با جیب برها، سارقان، جیب بری ها و … بسیار سبک و خوش تیپ است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا