مردم و اجتماع

بررسی کارآیی تجهیز لباس پلیس به دوربین در چند کشور

مجهز کردن پلیس به یک دوربین کوچک و شفاف به ضبط صدا و تصویر در پلیس و سیستم های انسانی کمک می کند.

به گزارش اخبار ایران من ، کارشناسان در مورد کاربردهای احتمالی این دستگاه ها تحقیق کرده اند و عبارتند از: اگرچه ممکن است این دوربین ها به طور واضح یا مداوم جرم یا سوء رفتار افسران را کاهش ندهند ، اما می توانند تعداد شکایات آنها را کاهش دهند.

در طول دهه گذشته، اکثر افسران پلیس در بریتانیا دوربین دارند. این دوربین ها می توانند به پلیس کمک کنند تا شواهد را جمع آوری کرده و آنچه را که در محل اتفاق افتاده است به آنها یادآوری کند.

آنها همچنین بر این باورند که استفاده از این ابزارها بر عملکرد مدیران و عموم مردم تأثیر می گذارد زیرا به آنها اطلاع داده است که ارتباطات بین آنها در حال ضبط است ، حتی اگر به درستی مورد توجه قرار نگرفته باشد.

با بررسی 30 نظرسنجی ، که بیشتر آنها در ایالات متحده بودند ، مشخص شد که احتمال افسردگی مأموران دوربین دار نسبت به سایر افسران پلیس کمتر است ، هرچند علت آن هنوز مشخص نیست. علاوه بر این ، افسران حرفه ای اطلاعات بیشتری در مورد تخلفات جزئی ثبت می کنند.

همچنین ، شواهد موجود بررسی نکرده است که آیا واکنش پلیس یا خدمات عمومی در نتیجه طراحی لباس و دوربین پلیس تغییر کرده است ، و به آموزش بیشتر نیاز است.

در ایالات متحده ، دسترسی به دوربین های نظارتی در بخش های پلیس به منظور نظارت بر فعالیت پلیس به طرز چشمگیری افزایش یافته است. تجهیز پلیس به دوربین های متحدالشکل و کاهش خشونت. با این حال ، این مزایا به طور قطعی مورد بررسی قرار نگرفته است.

علاوه بر این ، دولت های محلی و ادارات پلیس که از این فناوری استفاده نکرده اند ، اغلب هزینه آن را به عنوان مانع ذکر می کنند.

در حال حاضر ، در یکی از جدیدترین تحقیقات روی این دستگاه ها ، تیمی از کارشناسان امنیتی و کارشناسان مالی از سراسر جهان می گویند که تهیه لباس و دوربین پلیس تا حد ممکن موثر و ارزان است.

یافته های آنها در ایالات متحده نشان می دهد که مزیت اصلی این دوربین ها کاهش خشونت پلیس ایالات متحده است. به عنوان مثال ، در بخش های پلیس مورد بررسی ، شکایت از پلیس 17 درصد کاهش یافته است ، و رفتار نادرست آنها در حوادث خطرناک و قاتلانه حدود 10 درصد کاهش یافته است.

در استرالیا ، تعداد دستیاران مجهز به دوربین با سرعتی هشدار دهنده در حال افزایش است. این اولین دوربین در سال 2007 در غرب استرالیا آزمایش شد. یک دوربین لباس از سال 2012 در ویکتوریا آزمایش شده است و در سال 2015 پلیس نیو ساوت ولز اعلام کرد که 4 میلیون دلار برای تجهیزات فروخته است.

در چین ، او همچنین معتقد است که توانمندسازی افسران پلیس و استفاده از دوربین نیز به حفظ امنیت پلیس ، بهبود عملیات پلیس ، پاسخگویی پلیس و ارائه شواهد در پرونده های جنایی کمک می کند.

در فرانسه ، پلیس ملی و شهری مجهز به دوربین هستند که در سال 2017 با 2000 دوربین راه اندازی شد.

به گزارش اخبار ایران من، در برخی از مناطق آلمان، برخی از مراکز پلیس از سال 2013 به ضبط ویدئو مجهز شده اند و از آن زمان به بعد تعداد مناطق مسلح پلیس افزایش یافته است. هدف از استفاده از این دوربین ها محافظت از پلیس در برابر مجرمان است. دلیل دوم نیز امکان بازسازی رویداد و استفاده از تصاویر به عنوان شواهد است.

انتهای پیام

منابع:

1.working.college.police.uk

2.www.npr.org

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا