مردم و اجتماع

برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان کشور/ انسداد ۲۱ جاده و ترافیک پرحجم در ۲ محور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از بارش برف و باران در جاده های 11 منطقه کشور و تشریح روند پیشرفت خودروهای جدید خبر داد و از مسدود شدن 21 محور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با اخبار ایران من، درباره وضعیت جوی اخیر در جاده های کشور اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از ایستگاه های پلیس راه در سراسر کشور، هم اکنون در برخی مناطق بارش برف و باران وجود دارد. استان های تهران، اردبیل، اصفهان ما خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سمنان هستیم. در مناطقی از سیستان و بلوچستان، گیلان، قم و مرکزی نیز بارش باران گزارش شده است.

وی افزود: در این راستا رانندگان توجه داشته باشند که استفاده از زنجیر چرخ در برف گیری با تبر ضروری است. رعایت فاصله و سرعت مطمئنه و پرهیز از عبور و مرور غیرمجاز از دیگر مواردی است که رانندگان باید در هنگام بارش برف و باران روی آن تمرکز کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین از مه گرفتگی در سطح استان های ایلام، اصفهان، خوزستان و بوشهر خبر داد و گفت: رانندگان در چنین مواقعی چراغ خودروهای خود را روشن کرده و رانندگی کنند. سریع. و در هنگام رانندگی بسیار مراقب باشید

شیرانی همچنین از وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور خبر داد و گفت: تردد در تمامی محورها روان است و محور قزوین – کرج از محمد شهر به ساسانی و پل فردیس تا پل کلک پر ترافیک‌ترین محورها هستند. از جهان نما تا بخش ورد مشابهت هایی وجود دارد. ترافیک در محور شهریار – تهران گزارش شده است.

وی درباره تردد خودروها در جاده ها نیز بیان کرد: بر اساس تصاویر و اطلاعات دریافتی از تردد شمار، تردد خودروها در جاده های کشور نسبت به روز گذشته حدود هشت درصد کاهش داشته و بخشی از آن به دلیل به تغییر آب و هوا و کاهش گرما. ترافیک معمولا بین ساعت 16:00 تا 17:00 و کمترین میزان آن بین ساعت 3:00 تا 4:00 است. محورهایی که در آن زمان بیشترین تردد را داشتند جاده کرج – قزوین، آزادراه کرج – تهران، آزادراه قزوین – کرج، آزادراه تهران – کرج و آزادراه ساوه – تهران بودند.

کدام جاده بسته است؟

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در خصوص محورهای بسته خبر داد: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در جاده دیگر خرم آباد – پل زال انجام می شود. و محور خرم آباد – کوهدشت. همچنین ریگان – ایرانشهر، تایباد – باخرز، حاکمان سابق مشهد – باغچه، جاده کنارگذر شمالی (کمربند سبز)، بیرجند – قاین، قاین – گناباد و گناباد – فردوس از محورهای دارای موانع هستند.

شیرانی همچنین از مسدود بودن سایر محورهای پونل – خلخال، جاسک – بشاگرد، گناباد – کاخک، منوجان – هشتبندی، مشهد – کلات، بیرجند – میدهم، شمشک – دیزین، لاسم – ارجمند، وزک – بلده – پاوه – پهرواد خبر داد. . ، سیشرد – پادنا، محور جدید هشتگرد – طالقان و گنجنامه – تویسرکان نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و از وضعیت جوی و ترافیک جاده ها و همچنین سد معبر مطلع شوند. و محدودیت های ترافیکی مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا