مردم و اجتماع

برنامه «پزشکی خانواده» برای ۵۵ میلیون ایرانی/ نارضایتی پزشکان خانواده از حقوق دریافتی

معاون بیمه سلامت و خدمات سازمان بیمه سلامت درباره 7 هزار پزشک روستایی و 4 هزار و 300 پزشک شهری گفت: 10 درصد و فرصتی برای افزایش قیمت پزشکان نداشتیم.

دکتر. مهدی رضایی در گفت وگو با اخبار ایران منوی در خصوص آخرین اخبار و اطلاعات از اجرای طرح طب خانواده گفت: تاکنون چندین نوع طب خانواده از جمله طب روستایی و روستایی در کشور داشته ایم. مثال سوم باید تعمیم پزشکی خانواده در سایر مناطق شهری باشد بیش از 55 میلیون نفر وارد این سیستم شدند. البته این طرح باید به تدریج و منوط به ارائه محصولات زیر نظر وزارت بهداشت اجرا شود و بیمه ها نیز به عنوان خیرین حضور داشته باشند.

وی در خصوص نارضایتی برخی از پزشکان شاغل در نظام پزشکی خانواده در خصوص میزان پرداخت مطالبات به صراحت توضیح داد: موضوع نارضایتی از مالیات از این بند می آید. امسال در استان فارس و مازندران حقوق هر نفر نسبت به سال قبل حدود 30 درصد افزایش داشته است اما مطالبات بیش از این بوده است و این در حالی است که رشد اقتصاد ما نسبت به سال قبل بوده است. کمتر از 10. ٪.

در این مورد بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: با وجود تورم 42 تا 45 درصدی، رشد حقوق کارکنان دولت 10 درصد بوده است و در این مورد ترمیم حقوق در دستور کار قرار گرفت و بر این اساس شکایات را نیز می پذیریم. پزشکان محترم اما با توجه به اعلام سازمان بیمه سلامت نمی توانیم هزینه کار را 30 درصد افزایش دهیم. در عوض رقمی را پذیرفتیم تا بتوانیم به نسبت پرداخت کنیم و خوشبختانه تا این لحظه در سال بدون یک روز تاخیر به تعهدات خود عمل کرده ایم.

معاون بیمه سلامت و خدمات سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: حدود 7 هزار پزشک روستایی و 4 هزار و 300 پزشک در مناطق شهری مشغول به کار هستیم. تعداد پزشکان برای 20 میلیون روستایی و 6 میلیون روستایی کار می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا