مردم و اجتماع

تاثیر بیابان‌زدایی بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان

مشاور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در خصوص اهمیت حفاظت از اراضی کشور تصریح کرد: بی توجهی به این موضوع علاوه بر افزایش ریزگردها در تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین موثر است. روستاییان.”

مجتبی اخوان در گفت وگو با اخبار ایران من وی از فواید طبیعت وحشی مانند جلوگیری از ورود آفات به باغات و جمع آوری گرد و غبار گفت.

وی همچنین به یکی از وظایف عمده اداره امور بیابان در اقصی نقاط بیابان کشور اشاره کرد و گفت: در باغات نیز در اطراف مزارع محوطه های نجات غریق احداث می کنیم. به این ترتیب نهال های رایگان در اختیار کشاورزان مناطقی مانند جنوب کرمان، جنوب یزد، سیستان و بلوچستان و… قرار می دهیم تا با کاشت راهزن، مزارع خود را پوشش دهند.

یک کارشناس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: اگر مزارع کشاورزان در این مناطق حفاظت نشود، کشاورزی به دلیل گرد و غبار و بارندگی قادر به انجام این کار نخواهد بود.

این برادران در خصوص واکنش سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به بیابان زدایی گفتند: و پیشگیری. حرکت. ” آنها در حال تلاش از این مناطق هستند.

وی گفت: هدف ما کویر بودن است اما باید به سرعت کویر و وسعت بیابان ها نیز توجه کنیم.

اخوان درباره تاریخچه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور می‌گوید: «این سازمان قابل تقدیر است. ظرفیت فنی و عملکرد آژانس از نظر سرعت کویر بسیار محدود است.

وی با اشاره به مناطقی که از شب تا صبح به دلیل انبوه تپه های شنی در منازل باز نمی شد، تاکید کرد: باید برای زندگی مردم این مناطق اقداماتی انجام شود، مزارع و دام های آنها حفظ شود. مهاجرت و بازگشت ایمن باید انجام شود.» فقط بحث تحصیل و مالی نیست، بلکه قبل از هر چیز نیازهای اولیه جامعه مانند هوا و آب مهم است.

مشاور مدیرعامل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به موفقیت کشور در زمینه مهاجرت قهقرایی اشاره کرد و گفت: با توجه به اعتبارات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، پیروز شده ایم. اما به دلیل بیابان زایی، تالاب ها و گرد و غبار، ما به پول بیشتری برای فعالیت موثر نیاز داریم.

وی از تفاهم و گفت‌وگو با کشورهای عراق و سوریه در سیزدهمین سالگرد صحرا خبر داد و گفت: ما مشتاقانه به دنبال کمک و حمایت از عواقب آن هستیم.

اخوان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور را یکی از مظلوم ترین سازمان های کشور برشمرد و گفت: همه راه حل های آن برای برخی مشکلات است. رنج های انسانی. “

مشاور مدیرعامل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در خصوص مشکل طوفان در کشور: جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان. ، و غیره. آنها زندگی خود را در این شرایط استرس زا با مشکلات تنفسی می گذرانند و زندگی برای آنها “فاجعه” است.

به همین دلیل وی همچنین به حادثه عبور قطار مشهد- یزد از زمین اشاره کرد و گفت: بحث گرد و غبار روی حادثه به صورت مستقیم مطرح نشد؛ اما در این مورد بحث ریزگردها و ریزگردها به صورت مستقیم مطرح شد. اما مکانیک هایی در راه آهن بودند که قصد داشتند شن و ماسه را از روی ریل جمع کنند.

کارشناس دفتر وحشی از دولت و دیگر بازیگران انتخاباتی خواست تا برای همکاری بین‌المللی با یکدیگر همکاری کنند و گفت: «از دولت و سیاستمداران می‌خواهم با کمک‌هایی که می‌کنیم تبعیض‌آمیزتر عمل کنند. و برای مدت طولانی در خارج از کشور و با همکاری سایر کشورها.

برادران در خاتمه تاکید کردند: ما توان جنگ با ریزگردها و جلوگیری از بیابان زایی را نداریم، اما نیازمند همکاری و همکاری دستگاه های مختلف از جمله وزارت امور خارجه، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست هستیم. سازمان و وزارت نیرو.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا