مردم و اجتماع

تاثیر منفی تغذیه آهوهای جنوب کشور از پسماند بر حیات وحش منطقه

یکی از اعضای هیات علمی منابع طبیعی دانشگاه تهران تعداد آهوهای جنوب کشور را عامل آسیب زیست محیطی ندانست، بلکه تغذیه آنها از مکان های کثیف را عامل خسارت دانست. برای همه حیوانات وحشی

به گزارش اخبار ایران من، بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست تا به امروز سه نوع آهو ایرانی، هندی (جبیری) و کوهی گزارش شده است. تا قبل از دهه 1330 آهو در بسیاری از مناطق کویری زندگی می کرد، اما به دلیل شکار و تخریب شدید و تبدیل زیستگاه آهو به باغ و مزارع کشاورزی، جمعیت آن در بسیاری از مناطق تحت مدیریت سازمان کاهش یافته است. .

بیشترین آهوهای کشور در شهرستان‌های موته و قمیشلو در استان اصفهان، شیر احمد در استان خراسان رضوی و دشت سوهرین در استان زنجان یافت می‌شوند و استان اصفهان از نظر میزان در دسترس بودن آهو در تمام نقاط آن یکی از مناطق پیشرو است. .

انتخاب زیستگاه در زیستگاه های آسیب پذیر تحت تأثیر عوامل زایشی و محیطی است. با توجه به کاهش آهوها، حفظ زیستگاه و مسیرهای مناسب بین این مناطق مهم است.

بر اساس سرشماری سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1387، حدود 18000 آهو وجود دارد. از آنجایی که آهو در دشت زندگی می کند، به دلیل تخریب زیستگاه ها و درگیری های دست ساز انسان، بسیار دشوار است و شکار آن بسته به نوع آن نسبت به سایر حیوانات مانند آهو، میش و میش راحت تر است. در مورد مکان او

امروزه برخلاف کاهش تعداد آهوها در این کشور، تعداد این حیوانات در جزایر جنوبی به دلیل عدم شکار رو به افزایش است.

دکتر. افشین علیزاده در گفت وگو با اخبار ایران من وی در خصوص تعداد آهو در جزایر جنوبی کشور گفت: به دلیل کمبود حیوانات وحشی و عدم درگیری با طبیعت، آهو شکار نمی شود و به همین دلیل تعداد آنها در این مناطق رو به افزایش است.

وی همچنین گفت: در گذشته چندین بز کوهی به جزیره آورده شده و رها شده است، به همین دلیل تعداد آنها افزایش یافته و در حال حاضر به فکر انتقال آنها به مکان هایی هستند که بیشتر در آنها یافت نمی شود.

علیزاده مشکل اصلی جابجایی آهوها را عدم اطلاع از محل قدیمی خود دانست و تصریح کرد: به همین دلیل انتقال آنها به مکان دیگری نیز مشکل ساز است زیرا بحث ژنتیک و تفاوت های ژنتیکی مهم است. مثلاً اگر این آهوها شیر احمد یا اسفرین باشند رهاسازی آنها در جایی غیر از این مناطق موضوعی است که باید بررسی شود.

یکی از اعضای هیات علمی منابع طبیعی دانشگاه تهران افزایش آهوها را تهدیدی برای محیط زیست ندانست و گفت: افزایش تعداد آنها خطرناک نیست زیرا آهوها به دلیل کمیابی به زمین می رسند. غذا، باروری پایین و باروری مردانه یا زنانه. وقتی منابع کم باشد، بازسازی کم است.

علیزاده همچنین گفت: در جزایر جنوب کشور گونه مخرب دیگری به نام گیاه سومان (کهور پاکستانی) وجود دارد. این گیاه ریشه های بسیار عمیقی دارد و آب زیاد آن را از بین می برد. آهوها به دلیل جثه کوچکشان می توانند زیر این گیاه رفته و از آن به عنوان پناهگاهی برای محافظت از خود در برابر گرما استفاده کنند.

وی همچنین درباره این آهوگردی صحبت کرد و گفت: بیشتر جزایر جنوب کشور به ویژه قشم، کیش و هرمز از مقاصد گردشگری هستند و گردشگران زیادی دارند، بنابراین آهو نیز می تواند یک جاذبه گردشگری باشد.

علیزاده به استفاده از فضولات انسانی توسط حیوانات وحشی اشاره کرد و گفت: در تمام دنیا نسبت به زباله های انسانی بیزاری وجود دارد. متداول ترین منبع غذایی، فضولات انسانی است زیرا این احتمال وجود دارد که بسیاری از منابع غذایی توسط مردم به خصوص در جزایر توریستی دور ریخته شود و حیوانات برای یافتن غذا مشکلی نداشته باشند. هضم غذای باقی مانده برای حیات وحش آسان تر است و برای افرادی که آن را دوست دارند طعم بهتری دارد.

وی بیان کرد: اگر زباله ها به درستی دفن، دفع، ذخیره یا منتقل نشود، بسیاری از حیوانات وحشی مانند سگ و موش جذب این زباله می شوند.

علیزاده این منبع را عامل شیوع بسیاری از بیماری های واگیردار و میکروب هایی دانست که باعث کاهش جمعیت و نابودی حیات وحش می شود.

وی در خصوص تعداد آهوهای جنوب کشور پیشنهاداتی ارائه کرد و گفت: در گام اول باید مطالعات ژنتیکی انجام شود تا شباهت یا سازگاری ژنتیکی آن ها با سایر آهوان ایرانی بررسی شود. در مرحله دوم که سازگاری پیدا شد، آنها را زنده صید می کنند و در هر مکانی که تعداد آهوها کم باشد، گوزن های دارای ژنتیک در جنوب جهان زنده صید و به این مناطق منتقل می شوند.

این یکی از اعضای گروه منابع طبیعی دانشگاه تهران به جنبه بازاریابی، آگاهی و آموزش بازدیدکنندگان از جزایر جنوب کشور اشاره کرد و توضیح داد: بروشورهای موجود در هتل ها یا ویلاها می تواند نقشی برای اطلاع رسانی در مورد نقش داشته باشد. از آهو در حفاظت از طبیعت و محیط زیست چه تعداد گوزن و در کدام مناطق ایران وجود دارد و چگونه از آنها محافظت کنیم.

وی افزود: بسیاری از مردم آهو را حیوانی زیبا با گوشت خوش طعم می دانند و به عبارتی آن را تنها منبع غذایی سالم می دانند اما آگاهی مردم از این گونه می تواند به کاهش این تصور کمک کند.

علیزاده در پایان به اهمیت نقش آهو در طبیعت اشاره کرد و گفت: آهو یکی از خوراکی هایی است که حیوانات زیادی مانند گرگ و خرگوش را می خورند. وجود آهو باعث می شود این حیوانات از حمله به روستاها و اماکن مردم دوری کنند زیرا وقتی شکارچی آنها را نمی گیرد به سراغ چیزهای دیگری مانند فضولات انسانی و گاهی اوقات مردم می روند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا