مردم و اجتماع

تاملی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش؛ ۱۰ سا ل بعد

یکی از دانشگاهیان درباره موضوع تغییر و چرایی درک کامل آن در مطالعات دانشگاهی تحقیق کرد و تاکید کرد که سایر تغییرات با نوشتن یادداشت، مصاحبه با اردوگاه ها و گاهی با تغییر مدیریت و … مشخص می شود. خوب است، اما انعطاف پذیر نیست.

محمد ابراهیم محمدی در گفت وگو با اخبار ایران منوی در این زمینه تصریح کرد: «دانشمندان و فیلسوفان بزرگ به عقاید بیشماری دست یافته اند. یکی از این محققین، امانوئل کانت، فیلسوف قرن هجدهم است. شعار او «در دنیا دو کارکرد اساسی پیش روی جامعه است، یکی برای آموزش و دیگری برای قدرت».

او توضیح می دهد: «سه شنبه که ایالت است، واقعاً نوعی آموزش و آموزش عمومی است.

وی افزود: راه حلی برای این دو مشکل (سیاسی و آموزشی) ارائه کرده است که در صورت امکان امکان پذیر خواهد بود. کانت سه سطح از تربیت اجتماعی را ذکر می کند. پرستاری، تنظیم خانواده، آموزش است و در میان این مقوله ها، بخش تنظیم خانواده را بیش از دو مقوله دیگر مهم می دانند و معتقدند تحصیلات عالی و تحصیلات در زمان تنظیم خانواده در دسترس است.

این محقق در موضوع تعلیم و تربیت با بیان اینکه به استثنای کانت، وقتی نظر فیلسوفان مشرق زمین مانند فارابی، خواجه نصیر و به ویژه غزالی را بررسی می کنیم، به اهمیت و اهمیت علاقه مندی به تعلیم و تربیت پی می بریم. آموزش وارد شده است، این موسسه آموزشی هنوز در انتهای لیست تغییرات و نوسازی قرار دارد.

محمد ادامه داد: امروز بیشتر از اقتصاد، سیاست و … آینده آموزش است. آموزش و پرورش که دولت و دولت را می سازد، می تواند تأثیر عمیقی بر روابط اجتماعی و اقتصادی و ضریب همگرایی اجتماعی آن داشته باشد و به همین دلیل بیش از هر نهاد دیگری نیازمند توجه و روشنگری است.

وی با بیان اینکه شکی نیست که رئیس جمهور در هیچ موضوع و مشکلی مانند آموزش و پرورش وارد نشده است، گفت: ساختار سخنان ایشان و نظریات ایشان در سال های اخیر به ویژه در دهه 90 یک موضوع است. آموزش و پرورش؛ به نظر می رسد نارضایتی از این فعالیت ادامه داشته است. بی شک اگر دغدغه ها و تذکرات آنها نبود، سال ها پیش سند بازنگری صورت نمی گرفت و همه این بحث ها درباره تغییر و تغییر کاربری نشریات در اختیار مدیران آموزش و پرورش دولت های گذشته قرار گرفته است. .

مدیر سابق دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در نگاهی اجمالی به تعداد کلمات کلیدی سخنان وزرا و مسئولان در یک دهه گذشته، حقیقت روشن است که بسیاری از آنچه در حال انجام است. گفت. بر اساس کلمات کلیدی مانند سند تغییر، تغییرات و غیره بود، اما با تکامل و چه تغییری و چه اتفاقی؟ انتشار مجدد نگرانی های رهبری در رسانه ها؛ این متعلق به وزارتخانه ای است که به گفته مدیران آموزش و پرورش پس از 10 سال تنها 10 درصد از گواهی تغییر را تنظیم کرده است.

محمدی خاطرنشان کرد: جایی است که از مدیران و کارگزاران بخواهیم توضیح دهند که در اجرای سند در گذشته چه می کنند و علت تحقق نیافتن موضوع که در مقابل در دست آنها بوده است را بیان کنند. و خواهد گفت: معتقدم اگر این امر ضروری نباشد و نخبگان در قبال این موضوع مهم که در قلمروهای مختلف قدرت دارد سکوت کرده باشند، در سالهای آینده مانند سالهای گذشته گزارشی نخواهیم شنید، جز توضیح. وضعیت فعلی و صحبت پزشکی.

وی بر لزوم پایبندی به اصل «اعتماد در تحول نظام حاکمیتی» تاکید کرد و گفت: مردان متحول باید پیشران تحول باشند و اراده و حمایت لازم را داشته باشند. بدیهی است در حالی که برخی در سازمان به تغییر اعتقاد ندارند یا تغییر در سند اصلاحی را نمی بینند. انتظار برای تغییر امکان پذیر نیست.

این کارشناس دانشگاهی ادامه داد: معتقدم فقر مدرن فقر ادبیات نیست، فقر تفکر و تغییر خواستن است. گاهی اوقات می دانند چگونه مهارت های نوشتاری را تغییر دهند، با اردونشینان مصاحبه کنند و گاهی اوقات سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت سیستم مدیریت با جراحی سنگین، تغییرات ساختاری شامل انکلوزیون یا تقسیم نمی شود. تغییر تغییر سریع محورها و سرها نیست، اگرچه ممکن است همه یا یکی تحت تأثیر این تغییر قرار گیرند. سرانجام، تحول؛ درک، توجیه و خواستن شناخت تبر و حوزه های فهم.

محمدی افزود: اجرای این تغییر را به دلیل درک نادرست از موضوع و سوگیری به گونه‌ای که با وجود اینکه می‌داند اشتباه است، ادامه می‌یابد دشوار می‌دانم. آموزش نیاز به سرپرستان انعطاف پذیری دارد که به خوبی از نیازها، نیازها، اولویت ها آگاه باشند و مهمتر از همه از رویکرد اتخاذ شده بی اطلاع باشند.

وی خاطرنشان کرد: تغییر در آموزش و پرورش و تنظیم خانواده تنها از طریق نظام آموزش محلی و ملی امکان پذیر است و انحراف از آموزش فنلاند به دلیل عدم آگاهی و یا مهارت های موجود در تربیت اسلامی از اسلام و اسلام است. آموزه های ایران دور از انتظار نبود که امروز پس از 10 سال سند تحول که حاصل تلاش صدها تن از دانشگاهیان فرهیخته است به دلیل ناکارآمدی و تغییر آن مورد انتقاد و انتقاد قرار گیرد.

این دانشگاه ادامه داد: با تشدید مشکل بی ثباتی، مشکل دوچندان می شود. در وزارتخانه ای که در 11 سال گذشته 11 وزیر و ناظر داشته است. آیا می توان تغییرات را پیش بینی کرد و یک برنامه گردش کار را دنبال کرد؟ این تغییرات که منجر به تغییر شگرف معاونان و مدیران شده است، به فضایی ناپایدار و ناسازگار تبدیل شده است که تا به حال سابقه نداشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا