مردم و اجتماع

تکمیل پزشکی خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر؛ بزودی/ درخواست بودجه‌ای از مجلس

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه احتمالا تا سه ماه آینده بحث خانواده و راه های اعزام به روستاها، زائران و شهرهای زیر 20 هزار نفر به پایان می رسد، گفت: ما را همراهی کنید تا کار انجام شود. به طور کامل تکمیل شده است.

دکتر. حسین فرشیدی در گفت وگو با اخبار ایران منوی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مهم ترین وظایف وزارت بهداشت، موضوع پزشکی خانواده است، گفت: این برنامه ای است که سال هاست اجرا می شود و اکنون این موضوع از سوی وزیر بهداشت به دقت پیگیری می شود. .

وی افزود: در حال حاضر بیش از 85 درصد کار در روستاها، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر انجام شده است. ما در اداره مهاجرت مشکلاتی داریم که در صدد رفع آن هستیم تا بتوانیم در سه ماه آینده به تعداد حدود 30 میلیون نفر پروسه مهاجرت را تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت کمک مالی برای تکمیل کار اعزام مردم به روستاها، زائران و شهرهای زیر 20 هزار نفر گفت: با اهدای پول انشاالله خبرهای خوبی برای انجام کار خواهیم داشت. در سطح ملی سال آینده

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: کار در استان های فارس و مازندران در حال انجام است و انشالله با تبیین نقاط ضعفی که وجود دارد می توانیم به زودی و در آینده همه مردم کشور را حساب کنیم. سال تحت سیستم ارجاع

وی شکایات پزشکانی که در حوزه پرداخت رایگان در حوزه پزشکی خانواده فعالیت می کنند را پاشنه آشیل نظام خواند و گفت: باید به درآمد پایدار دسترسی داشته باشیم تا پزشکان یا معاونین سلامت وارد سامانه شوند. ، ممکن است رسیدهای مربوطه داشته باشد.

فرشیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر بودجه مورد نیاز برای تکمیل موضوع پزشکی خانواده و نظام ارجاع گفت: باید کار کارشناسان انجام شود تا بتوان رقم نهایی را اعلام کرد، اما از آنجایی که اکنون زمان احتساب است. پول، ما امیدواریم که. مجلس محترم هم مثل گذشته خوب است ما را همراهی کند تا این پروژه به طور کامل اجرایی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا