مردم و اجتماع

جزییات استخدام ۲۰۰۰ معلم ورزش و مراقب سلامت/ تاسیس آکادمی ورزش دانش‌آموزی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به تشریح فعالیت 2000 نفر از مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت در وزارت آموزش و پرورش پرداخت و از کسانی که در تاریخ 5 اسفند ثبت نام کرده اند خواست تا در سازمان ثبت احوال ثبت نام کنند. تست. .

صادق ستاری فرد در گفت وگو با اخبار ایران منوی در خصوص مشکل کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش گفت: تامین نیروی تمام وقت یکی از عوامل کلیدی در دستیابی به اشتغال تمام وقت است. استخدام 2000 مربی تربیت بدنی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی فرصتی برای اصلاح طلبان جوان، داوطلبان و متخصصان است.

وی افزود: از 2000 کارمند ما 1200 نفر مربی تربیت بدنی و 800 نفر بهداشت، تغذیه، پرستاری و … خواهند بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همچنین به دو طرح تحولی در حوزه تربیت بدنی که عملیات اجرایی آن در هفته های اخیر آغاز شده است، اشاره کرد و گفت: محور بر اساس اصول 3 و 10 قانون اساسی و اهداف. 4 و 6 منشور اصلاحی کلی که اخیراً تصویب شده است.

ستاری فرد افزود: بر این اساس آکادمی روز پنجشنبه دانش‌آموزان دختر و مادر و روز جمعه دانش‌آموزان و پدران آنان خواهد بود و استفاده از محل برگزاری در روزهای ذکر شده رایگان خواهد بود. رهاسازی 4000 شهربازی تا پایان سال تحصیلی در تمام ولسوالی ها حذف می شود.

وی همچنین گفت: برنامه دوم پس از آزادسازی امکانات اجتماعی، خانواده محور، عدالت و اجتماعی و بهداشتی تغییر و ایجاد سالن های بدنسازی و آموزش ورزشی دانش آموزان می شود. انجمن ورزشی با هدف ارتقای مهارت های ورزشی، تربیت ورزشکاران و مربیان و ایجاد مسابقات و ورزش های بین المللی تأسیس شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا