مردم و اجتماع

حدادی: قوانین برخورد با سارقان باید اصلاح شود

عضو کمیسیون داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این همایش، نیروی انتظامی و قوه قضائیه هر کدام در کاهش سرقت و برخورد با سارقان مسئولیت دارند که باید در این زمینه اقدام جدی انجام دهند.

علی حدادی در گفت وگو با اخبار ایران من، می گوید قوانین ضد سرقت و سرقت این مانعی نیست، “او گفت. کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز باید در نظر داشته باشد که قوانین موجود به اندازه کافی آن را منع نکرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه علاوه بر مبارزه با جرم، بحث پیشگیری از بیماری ها نیز حائز اهمیت است، گفت: بخشی از حفاظت به مردم بازگردانده می شود و بخشی نیز بر عهده پلیس خواهد بود. پلیس باید برای حفاظت از مناطق روستایی اقدام کند. برنامه ای برای به اصطلاح گارد پلیس وجود داشت که در این زمینه کمک کننده بود. اما نکته مهم توجه به ابزار و تجهیزات و قدرت پلیس است.

عواقب مجازات سارقان را باید در ملاء عام دید

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به بودجه پلیس توجه ویژه داشته باشیم و منابع لازم را برای تقویت نیروی انتظامی تامین کنیم. همه این اندام ها به صورت زنجیره ای به هم متصل هستند و به کاهش سرقت کمک می کنند. در مورد اصلاح قانون که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و همچنین تامین تجهیزات پلیس باید رویه ها را طی کرد. عمق دادگاه ها نیز در برخورد با سارقان مهم است.

حدادی در خاتمه تاکید کرد: پس از دستگیری سارق، قرار منع تعقیب قضایی برای تعیین اثر بر مقتول از سوی دادگاه صادر می شود. اگر هیچ یک از سلاح ها به درستی در منطقه کار می کرد، با این سرقت مواجه نمی شدیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا