مردم و اجتماع

خسارت ۲۰ میلیاردی به عشایر در سیل استان تهران/تلف شدن ۳۰۰ رأس دام عشایری

مدیر فعالیت های سفر استان تهران با بیان اینکه پس از سیل اخیر حدود 500 کیلومتر از راه های مسافرتی استان تهران تخریب و بسته شده است، از بازگشایی 250 کیلومتر راه سفر خبر داد و گفت: مسافران 20 میلیارد تومان ضرر کرده اند. در این سیل

فرشید ذبیحی در گفت وگو با اخبار ایران من. وی در تشریح وضعیت عشایر استان تهران پس از سیل اخیر در مناطق زائران، گفت: با توجه به اینکه در این فصل زائران استان تهران در مناطق سردسیر و کوهستانی استان اسکان داده شده اند، در روزهای اخیر عشایر استان تهران در مناطق سردسیر و کوهستانی مستقر شده اند. استان تهران در مناطق سردسیر و کوهستانی استان مستقر شده اند. جاری شدن سیل در این مناطق به ویژه در شهرهای فیروزکوه و فیروزکوه مطلع شدیم که پس از وقوع سیل بیش از 500 کیلومتر از جاده های استان تهران تخریب و بسته شده است. استاندار تهران حدود نیمی از این مسیرها یعنی 250 کیلومتر بازگشایی شده و بقیه مسیرها نیز به زودی افتتاح می شود.

تلف شدن 300 حیوان ولگرد در استان تهران

وی افزود: خوشبختانه سیل در مناطق گردشگری تلفات جانی نداشت. اما در این سیل بیش از 300 راس دام تلف شد و بیش از 500 هکتار از مزارع و مراتع خسارت دید و از بین رفت و به این ترتیب 20 میلیارد تن به آوارگان استان تهران تلف شد.

مدیر فعالیت های سفر استان تهران ادامه داد: توزیع چادر و اقلام ضروری با همکاری فرمانداران و گروه هلال احمر استان تهران انجام شده است. در واقع، در مراحل اولیه، امدادرسانی به آوارگان مناطق سیل زده آغاز شد و این امداد رسانی هنوز ادامه دارد.

ذبیحی تاکید کرد: شرایط بد در هفته جاری ادامه دارد و بسته به شرایط جوی شاهد بارش باران و احتمالاً سیل در کوه های استان تهران خواهیم بود. لذا از زائران تقاضا داریم از تردد غیر ضروری در کوهستان خودداری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا