مردم و اجتماع

درخواست‌های بودجه‌ای مترو از کمیسیون تلفیق مجلس    

مدیرعامل متروی تهران درخواست بودجه مترو را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

ایشان امام در گفت وگو با اخبار ایران من دولت در خصوص پایان بحث شهرداری ها و نمایندگان مجلس در خصوص افزایش سهم مترو در لایحه بودجه 1401 گفت: زمانی که دولت قانون بودجه سال 1401 را به مجلس رساند، انتقادات زیادی را از سوی شهرداری ها برانگیخت. شهرداری ها و کارشناسان شهری تبصره: پنج اوراق سهامدار عمده در شهرهای بزرگ به عنوان ضمانت ۵۰ درصدی اصل و سود توسط دولت اعلام شد، اما امسال در بودجه ۱۴۰۱، ۵۰ درصد از دولت برای بازپرداخت اصل و سود مشارکت کنندگان بازپرداخت می شود. . 100 درصد وام و بازپرداخت اوراق به شهرداری ها واگذار شده است.

وی با بیان اینکه برکناری دولت با ضمانت رهبری و نرخ سود اوراق می تواند شهرداری ها را در این امر دچار مشکل کند، افزود: با برکناری دولت، تبعات مالی انتشار اوراق در شهرداری ها مانند گذشته برطرف شد.

امام با اشاره به تعداد مشارکت کنندگان در بودجه 1401 خاطرنشان کرد: در سال 1400 8 میلیارد اوراق در نظر گرفته شد و در سال 1401 به همین تعداد اوراق صادر شد و تا جایی که من اطلاع دارم مجلس می خواهد تعداد اوراق را افزایش دهد. افزایش از 8000 میلیارد به 12000 میلیارد.

مدیرعامل متروی تهران ادامه داد: موضوع تبصره 19 نیز مطرح شد که مشارکت عمومی و خصوصی را تحت تاثیر قرار داد. در مجلس احیا شد مراقب باشید برای جذب افراد و سازمان هایی که در راه آهن مشارکت داشته اند اقدام نکنید.

وی در ادامه با بیان اینکه روند استقرار سامانه عامل تبصره 18 در راه آهن باعث ایجاد مشکلاتی در بودجه سال 1400 شد، گفت: با این رویکرد جدید، شهر تهران نتوانسته آن را اجرایی کند که باید در قانون اصلاح شود. بودجه. از 1401 استفاده شود.

امام فرمودند: «یکی از راه‌های جدیدی که ما در لایحه بودجه نگاه می‌کنیم، در نظر گرفتن وام‌های مذاکره بدهی است تا بتوانیم با چاپ کاغذ یا وسایل دیگر برای تعمیر واگن بودجه جذب کنیم.» اما به زودی کلانشهر کلانشهر کلانشهر کلانشهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلان شهر کلانشهر کلان شهر، د تعمیر و بازسازی قطارها

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق اجرا می شود، افزود: امیدواریم مجلس نگاه ویژه ای به مترو تهران داشته باشد تا بتوانیم بسیاری از مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا