مردم و اجتماع

در زندان اوین چه خبر بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه جامعه; حدود ساعت 9:30 صبح بود که خبر آتش سوزی زندان اوین در اینترنت منتشر شد.

تخیل واقعیت است سوقم ماجرا در حالی رخ داد که خبرگزاری اخبار ایران من در ساعت 22:09 به نقل از اهالی تلویزیون اعلام کرد در زندان اوین آتش سوزی شده است.

وقوع درگیری در محل نگهداری گروه

30 دقیقه بعد در ساعت 22:39 خبرگزاری ایرنا در گفت و گو با رئیس حراست، گفت: شامگاه شنبه (3 مهرماه) بند محل نگهداری مجرمان شاهد هرج و مرج و درگیری بین افراد در زندان بود. ، که باعث درگیری این افراد با کارکنان زندان اوین شد.

این افسر امنیتی گفت: اغتشاش گران از دیگر زندانیان نیز جدا شده و تعدادی از زندانیان به سلول های خود بازگشته اند.

این خبرگزاری در گفتگو با یک مقام امنیتی گفت که مجرمان در زندان اوین نگهداری می شوند، زندانیان خشن و مجرمان در زندان اوین نگهداری نمی شوند.

تشویق نگهداری لباس با سایر زندانیان

عقربه ها ساعت 22:45 را نشان می دادند. خبرگزاری اخبار ایران من به نقل از فردی که می شناسد نوشت: ساعاتی پیش زندانیان بند 6 و 7 که سارق و محکوم به جرایم مالی هستند با آنها درگیر شدند. همدیگر، اما به دلیل مشارکت بسیاری از این زندانیان سعی در متفرق کردن زندانیان با کمک نیروهای امنیتی دارند. در همین حال، زندانیان دیگر هستند وحشیگری از جایی که آمده بود، کمد را روشن کرد. مسئولان زندان برای اطفای حریق از آتش نشانان کمک می گیرند و پس از مدتی آتش خاموش شده و اوضاع به روال عادی خود باز می گردد.

این خبرگزاری همچنین از سخنان رئیس امنیت خبر داده است که بسیاری از افراد در زندان شماره 6 و 7 در درگیری شرکت نکرده اند و با رفتار افراد درگیر در درگیری برخورد خواهد شد. به دور از دزدان و زندانیان اقتصادی

اقدامات قوه قضائیه در آتش سوزی زندان اوین

اما در ساعت 22:52 مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: ساعتی پیش بود که تصاویری از آتش سوزی زندان اوین تهران در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

نتایج هیئت مدیره زندان نشان می دهد که در پی اختلاف چند تن از زندانیان درگیر امور مالی و سرقت، جلسه کسبه زندان به آتش کشیده شد.

پس از وقوع درگیری و آتش سوزی در جلسه سرگردان زندانیان اقتصادی و سرقت، مسئولان زندان برای پایان دادن به درگیری وارد عمل شدند و بلافاصله ایستگاه آتش نشانی زندان اقدام به اطفای حریق کرد و هم اکنون آتش کشف شده است. و خاموش شد

این گزارش نشان می دهد که پلیس به زندان کمک می کند تا آرامش را به سرعت در اوین برقرار کند.

بر اساس این گزارش، با آمدن قوانین زندان، درگیری بین زندانیان کنترل شده است.

در زندان اوین چه بود؟

ماجرای اوین ربطی به شورش ندارد

دادستان تهران با بیان اینکه از چند ساعت گذشته اوضاع در زندان اوین آرام بوده و آرامش برقرار است، گفت: درگیری امروز زندانیان ربطی به هرج و مرج اخیر و به ویژه قسمت مربوط به زندانیان ندارد. در زندان محافظت می شود مناطق سارق و زندانیان اقتصادی که آتش و درگیری در آنجا اتفاق افتاده است متفاوت و دور است.

ساعت 23:59 بود که خبرگزاری ایرنا به نقل از یکی از امدادگران حاضر در محل از مصدومیت 8 نفر در آتش سوزی زندان اوین خبر داد.

جزئیات آتش سوزی اوین از زبان سخنگوی سازمان آتش نشانی

جلال ملکی ساعت 00:16 در گفتگو با خبرنگار آنلاین به تشریح جزئیات آتش سوزی در زندان اوین پرداخت و گفت: ساعت 21:29 آتش سوزی در زندان اوین به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: در عرض یک دقیقه آتش نشانی زندان اوین در محل آتش سوزی حاضر شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه آتش نشانی بیش از 10 سال است که در داخل زندان اوین است، گفت: در مدت چهار دقیقه 5 ایستگاه دیگر به محل رسیدند و عملیات اطفای حریق آغاز شد.

وی گفت: در محل حادثه دید که محل فروش اشیاء آتش گرفته و ابتدا بسیار گرم بود. این نیرو با استفاده از نردبان هیدرولیک عملیات اطفای حریق را آغاز و وارد آتش شد.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه هیچ فردی در این حادثه حضور نداشت، گفت: در منطقه ای که آتش نشانان برای اطفای حریق تلاش کردند فوتی گزارش نشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: مدت زیادی از اطفای حریق می گذرد و پاکسازی نهایی انجام شده است.

وی در پایان از بررسی علت حادثه توسط سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد.

در زندان اوین چه بود؟

آرامش به اوین بازگشت

محسن منصوری استاندار تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره اتفاقات زندان اوین گفت: در حال حاضر آرامش کامل در زندان اوین حاکم است.

وی با بیان اینکه برخی از بندهای این زندان شلوغ بودند، گفت: بند 7 و 8 شلوغ بود اما بیشترین مشکل در بند بود که مجرمان دیگری نیز در آن حضور داشتند.

استاندار تهران گفت: با حضور فوری پلیس، جامعه بشردوستانه اکنون در آرامش است و چیز خاصی وجود ندارد، موضوع اصلی آتش سوزی برخی زندانیان بود که با حضور آتش مهار و مهار شد. بود.

وی گفت: در حال حاضر زندان و اطراف آن تحت کنترل است.

زندان اوین یکی از مهم ترین زندان های کشور است که علاوه بر دارا بودن سه بند امنیتی موسوم به دو الف، ۲۰۹ و ۲۴۱، برخی مجرمان خاص از جمله جرایم امنیتی در این زندان نگهداری می شوند و به همین دلیل . ، همیشه تحت تأثیر عناصر ضد اصلاحات و دشمنان بوده و هستند.

دکمه بازگشت به بالا