مردم و اجتماع

رها کردن یک نوزاد معلول در کنار شیرخوارگاه آمنه/ نحوه پذیرش کودکان سر راهی

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اعلام خبر رها شدن کودکی در حوالی شیرخوارگاه آمنه در روز گذشته به تشریح نحوه پذیرش کودکان رها شده در خیابان پرداخت و در این مورد از مردم خواست با اورژانس (123) مراجعه کنند. این گونه موارد.

به گزارش اخبار ایران من، روز گذشته کودکی معلول درب شیرخوارگاه آمنه رها شده بود. به گفته فاطمه ارزانیان، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، با این کودک سند دست نویسی وجود داشت که در آن نوشته شده بود پدر و مادر او آنجا نیستند. شایسته نگه داشتن اوست

ارزانیان در این رابطه اخیراً به تشریح وضعیت کودک پرداخت و با بیان اینکه وقتی کودک را جلوی درب پرستار دید، پرستار برای پذیرش کودک آمد، به اخبار ایران من گفت: اولین ویزیت را پزشک و پرستار انجام دادند. و ما اجازه ندادیم.» برای اینکه ماما به کودک شیر دهد، زیرا ممکن است کودک در بلع مشکل داشته باشد و از پرستار خواست در این مورد به آنها کمک کند.

ارزانیان ادامه داد: علاوه بر این، پلیس برای رسیدگی به این اتفاق به مهدکودک مراجعه و از اورژانس نیز درخواست کمک شد. پس از اولین عمل در شیرخوارگاه آمنه، اورژانس کودک را به مهدکودک رافیده (پناهگاه کودکان دارای معلولیت) فرستاد. اکنون حال عمومی کودک خوب است و در مهد بستری شده است.

رها كردن كودك معلول در نزديكي مهد آمنه / نحوه پذيرش كودكان در خيابان

معاون اجتماعی استانداری تهران در پاسخ به سوالی درباره نحوه پذیرایی از کودکان در خیابان نیز توضیح داد: کودکانی که اغلب در خانه سالمندان، مهدکودک ها یا بیمارستان ها رها می شوند، اغلب به طور ناگهانی با مردم ملاقات می کنند. به همین دلیل از مردم می خواهیم در صورت مشاهده چنین جرائمی (کودکان ایستاده در جاده) با شماره تلفن 123 تماس بگیرند. دوستان بلافاصله به سایت اعزام می شوند و راهنمایی لازم را انجام می دهند. پس از آن طفل با حکم قضایی به ستاد پذیرش و هماهنگی منطقه منتقل می شود و در مرکز پذیرش گزارش تهیه می شود و سپس کودک در یکی از مراکز نگهداری از کودکان بستری می شود.

او گفت: مهمترین چیز برای سالم بودن کودک، بازگرداندن کودک به خانواده است و «گاهی» می توان خانواده این کودکان را پیدا کرد و در صورت مناسب بودن خانواده و فراهم بودن شرایط، با خانواده هایشان جمع کرد. آماده گفتن: در غیر این صورت اگر خانواده آنها را نشناسیم، کودک وارد مرحله فرزندخواندگی می شود. سازمان بهزیستی اولویت را به افرادی می دهد که برای معافیت کودکان دارای معلولیت یا کسانی که خارج از زمان تعیین شده نیاز به درمان دارند.

ارزانیان همچنین درباره نحوه شناخت خانواده کودکان رها شده در خیابان بیان کرد: هیچ کودکی نباید در خیابان رها شود، بنابراین سازمان بهداشت با دیدن کودکانی که در خیابان رها شده اند اما بعد از رفتن کودک از آنها پذیرایی می کند. . پس از اعزام، کارگر با اعضای خانواده پیگیری می کند تا کودک را دوباره با خانواده بپیوندد و در صورتی که خانواده با مشکلات مالی مواجه است حمایت کند.

معاون اجتماعی استانداری تهران افزود: در صورتی که خانواده کودک شرایط نگهداری از آن را نداشته باشند، سایر اقوام کودک مانند خاله، دایی، خاله و … را پیدا می کنیم. در غیر این صورت کودک بدون سرپرست پذیرفته می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا