مردم و اجتماع

زمان ورود رنگ سبز به نقشه کرونایی کشور / نگرانی از رشد موارد بروز در شرق خاورمیانه

سخنگوی کمیته اپیدمیولوژی و تحقیقات کمیته علمی ملی مقابله با کووید 19 در تشریح بیماری قلبی و مرگ و میر در سراسر جهان گفت: مواردی وجود داشته که جای نگرانی وجود ندارد.

دکتر در گفت وگو با اخبار ایران من، مسعود یونسیان وی با بیان اینکه مبانی کشور و جایی که سبز در نقشه کرونایی به عنوان شهر بدون تاج درج شده است، گفت: شهر بدون تاج اصلا اهمیتی ندارد.

وی گفت: تا زمانی که یک بیماری همه گیر در جهان وجود دارد، ما باید آماده باشیم. به طوری که تعداد موارد جدید بیماری تقسیم شده و بر این اساس نوع آن اعلام می شود. بله، ممکن است در وهله اول پایه محکمی برای رنگرزی نداشته باشیم، اما تا زمانی که به یک هدف 100٪، قوی و معنادار دست یابیم، نمی توانیم به مردم الهام دهیم. با توجه به محدودیت هایی که این روش رنگرزی دارد، باید تا زمانی که پایه محکمی برای این منظور داشته باشیم و به نظر می رسد دوباره خوب عمل کرده از این روش استفاده کنیم.

BA2 بزرگترین جزء در جهان است

یونسیان می گوید تا زمانی که طاعون کرونا به سرتاسر دنیا نرسد، باید مراقب باشیموی در مورد کرونا در دنیا و ایران گفت: تعدادی از محصولات BA4 و BA5 به آفریقای جنوبی سرایت کرده است که هنوز در کشور ما گزارش خوبی نداشته و در سطح جهانی نیز محقق نشده است. تقدیم به خودتان در حال حاضر، بزرگترین زیرمجموعه جهان BA2 است و پس از آن BA2.12.1، همه از خانواده Omicron است.

دو دلیل برای کاهش موارد کووید 19

وی گفت: تعداد ژن ها در جهان هر هفته نسبت به هفته قبل به آرامی در حال کاهش است. به طور مشابه، تعداد آزمایش های انجام شده توسط دولت ها در سراسر جهان کاهش یافته است. به عنوان مثال در ایالات متحده مردم به غربالگری خانگی روی می آورند و از آنجایی که در جایی ثبت نام نکرده اند، باید توجه داشته باشیم که بخش دیگری از افت هفتگی نسبت به هفته گذشته در سراسر جهان به دلیل آزمایش در کشورهای مختلف است.

یونسیان تاکید کرد: همیشه باید این هشدار در ذهن ما وجود داشته باشد که بخشی از کاهش موارد به دلیل کاهش خاص بیماری و بخشی به دلیل آزمایشات کمتر است. “

وضعیت کرونا در جهان

رشد اخیر موارد عروق ویروس کرونا در خاورمیانه

وی گفت: اگر بخواهیم جهان را بر اساس سازمان بهداشت جهانی به 6 دسته تقسیم کنیم، از اوایل آوریل شاهد افزایش تعداد مبتلایان در کشورهای آفریقایی بوده ایم که در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است. به نظر می رسد یک نوک کوچک با طول امواج میکرون اولیه یک چهارم یا یک پنجم است که در حال کوچک شدن است. در آمریکا همچنان شاهد افزایش ترافیک هستیم، اگرچه ترافیک کم است و مسافت نسبت به پیک های قبلی همچنان بسیار کم است، اما تعداد موارد به آرامی در حال افزایش است. همچنین در غرب اقیانوس آرام، پس از کاهش سریع موارد، یک نوک کوچک ایجاد شد و سپس تعداد موارد دوباره کاهش یافت. در خاورمیانه که ایران نیز در آن قرار دارد، اخیرا پس از چند هفته کاهش مداوم شاهد افزایش تعداد مبتلایان بوده ایم که کمی نگران کننده است. از آنجایی که قله های کوچک و متوسط ​​در آفریقا و غرب اقیانوس آرام مشاهده شده است، باید پیش بینی کنیم و در حالی که کاملا آماده می شویم، ببینیم که آیا شرایط در منطقه ما و ایالات متحده یکسان است یا خیر. و شاهد رشدی نخواهیم بود یا ممکن است با موج بزرگ جدیدی مواجه شویم. در اروپا، تعداد موارد جدید همچنان در حال افزایش است. آمارها در آسیای جنوب شرقی نیز رو به کاهش است.

شرایط مرگ و میر عروق ویروس کرونا

“با توجه به تعداد مرگ و میرهای قلبی عروقی، بروز کشورهای آفریقایی و آمریکایی در برخی مناطق رو به کاهش است، به استثنای غرب اقیانوس آرام که نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به هفته های گذشته دارد، که باید همینطور باشد. تاخیر.” او گفت.» تعداد کشته ها مطابق با روند فعلی است و امیدواریم در هفته های آینده کاهش یابد.

چه کسی می تواند پایان اپیدمی قرن حاضر را اعلام کند؟

یونسیان درباره آینده ویروس کرونا گفت: نمی‌توان برای آینده جواب داد. با همه ختنه ها، باید هوشیار باشیم و رویه خود را تغییر دهیم، همانطور که در هر نقطه از کشورمان این نشانه را می بینیم، حتی اگر وضعیت ما در حال حاضر پایدار است. با توجه به زمان شیوع این بیماری همه گیر، تنها یک ناظر جهانی می تواند به شیوع این بیماری واکنش نشان دهد که آن هم سازمان بهداشت جهانی است. درست مثل شروع طاعون، ما هم مطیع همین گروه بوده ایم. این تنها زمانی قابل توضیح است که شواهد نشان دهد همه کشورها به حکمرانی خوب دست یافته اند.

وی گفت: متأسفانه شناخت چندانی از کشورهای خارجی مانند کره شمالی، چین و … نداریم و تا زمانی که فرصت برای دانش وجود دارد باید بسیار مراقب باشیم. شیوع بیماری باید بر اساس مستندات و کارشناسان تعیین شده باشد و با توجه به اعلام اپیدمی توسط سازمان جهانی بهداشت، ریشه کنی آن باید توسط این سازمان اعلام شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا