مردم و اجتماع

ساماندهی موتورسیکلت سواران در سراسر کشور اجرایی می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان از اجرای طرح آموزش و انضباط موتورسواران که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز شده است، به زودی در سراسر کشور اجرایی می شود.

سرهنگ محمدباقر سلیمی در گفت وگو با اخبار ایران من، وی درباره راه اندازی سامانه آموزش و تنبیه موتورسواران در سایر شهرهای کشور گفت: سامانه آمادگی و تنبیه موتورسواران مناطق روستایی از 30 بهمن ماه با اجرای دستورالعمل های ویژه در تهران راه اندازی شد. .

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح علاوه بر پلیس راهنمایی و رانندگی، شهرداری و نیروی انتظامی، ادارات اطلاعاتی، امنیتی، ایمنی و امدادی نیز مشارکت دارند، گفت: در اجرای این سیاست، پارکینگ با مشکل مواجه است. تصور می شد تخلف موتورسیکلت هایی است که به مدت 12 ساعت در یک مکان نگه داشته شده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راه با بیان اینکه پلیس با 10 تخلف موتورسواران در تخلفات قانونی برخورد کرده است، گفت: تخلفات عبور از معابر خاص، حمل کالای نامشخص، آسیب رساندن به اوراق، نداشتن مدرک، عبور عابر پیاده. حرکات شدید و غیره او در میان پرونده های قضایی است.

به گفته سلیمی، در محل توقیف موتورسیکلت، یک صندلی راننده در محل وجود داشت، موتورسیکلت بین یک تا 12 ساعت در محل نگهداری می شد و مرد مجبور شد مدارک خود را به پلیس تحویل دهد. رعایت قوانین و مقررات.

وی راه اجرای این سیاست را عدم انتقال موتورسیکلت به پارکینگ ها دانست و خاطرنشان کرد: آمارهای اخیر نشان می دهد که از 5200 موتور توقیف موقت، کمتر از 100 درصد آن به مهندسان انتقال داده شده است که اغلب دارای اسناد و مدارک یا اتهام بوده است. آنها هیچ مجوز، سند و حقایقی نداشتند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرک همچنین در خصوص اجرای این سیاست در سراسر کشور بیان کرد: دستورالعمل خط مشی تدوین و به رئیس کل نیروهای دفاعی کشور ارسال شده است. در روزهای آینده و احتمالاً از ابتدای سال 1401 این نظام با حکم مقام معظم رهبری به ویژه در کلانشهرها برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا