مردم و اجتماع

سایه «تحریم‌» بر داروی بیماران تالاسمی/ سنگ‌اندازی شرکت سوییسی در تامین داروی وارداتی

رئیس سازمان غذا و دارو به تشریح بد اعتمادی یک شرکت خارجی تولیدکننده دارو برای بیماران تالاسمی در راه اندازی خطوط تولید داروهای خوراکی بیماران تالاسمی در داخل کشور، از مشکلات عرضه دارو به این بیماران و خارج از کشور انتقاد کرد. انطباق احزاب و قوانین مرتبط با تحریم ها.

دکتر. سید حیدر محمدی در گفت وگو با اخبار ایران من. وی در خصوص تامین دارو برای بیماران تالاسمی گفت: داروهای تالاسمی از چند سال گذشته به طور مستمر در داخل کشور تولید می شود و بخش زیادی از نیازهای ما در این زمینه از طریق خانه تامین می شود. در خصوص داروی خوراکی بیماران تالاسمی به درخواست سازمان تالاسمی هفته گذشته 24 هزار بسته 30 عددی در سایز بزرگ ارسال شد که به مدت 6 ماه پاسخگوی نیاز بیمارانی است که از خارج از کشور به دارو نیاز دارند.

وی در خصوص ثبت سفارش برای ارسال مجدد داروهای خوراکی به بیماران تالاسمی گفت: مراحل واردات از زمان سفارش حدود سه ماه به طول می انجامد. با وجود اینکه قرار بود یک شرکت خارجی دارو را در کشور ما تولید کند و طرف ایرانی پول زیادی به دست آورد، اما بعد از دو سال پول ناگهان اعلام کردند که محصول را به ما نمی دهند و باید نهایی کنیم. آماده سازی ايجاد كردن.

محمدی افزود: سازمان غذا و دارو تنها در صورتی مجوز واردات دارو را می دهد که دارو در داخل کشور تولید شود، این شرکت همچنین با یکی از شرکت های دارویی داخلی قرارداد امضا کرد و متعهد شد که تولید دارو را در ایران آغاز کند. شرکت ایرانی هم بین 35 تا 40 میلیارد تومان هزینه کرد و یک خط تولید و حتی تولید آزمایشی راه اندازی کرد، اما مواد اولیه باید توسط شرکت خارجی تامین شود تا تحت لیسانس شرکت اصلی تولید شود، اما به یکباره نپذیرفتند. برای عرضه محصولات

13 تولید کننده دارو برای تالاسمی وجود دارد

وی درباره داروهای خانگی بیماران تالاسمی نیز خاطرنشان کرد: سازمان غذا و دارو داروی کاملاً خانگی را به بازار داده است که بیماران از کیفیت آنها راضی هستند و پزشکان فقط داروی خانگی می دهند. بنابراین 98 درصد بازار دارویی ما را داروهای خانگی تشکیل می دهد. در عین حال ممکن است برخی از داروها از جمله داروهای بیماران تالاسمی با داروهای تولید داخل سازگاری نداشته باشد و بر همین اساس نسخه وارداتی را ارائه می دهیم.

محمدی با بیان اینکه هشت نفر داروهای خوراکی برای بیماران تالاسمی و پنج نفر داروهای تزریقی برای این بیماران تولید می کنند، گفت: اما به دلیل اینکه ممکن است بدن برخی از بیماران با داروهای خانگی سازگاری نداشته باشد، معمولاً یک درصد از این موارد، ما را به خود اختصاص می دهیم. توزیع برخی محصولات برای صادرات

90 درصد داروی خوراکی و 80 درصد داروی تزریقی ایرانی تالاسمی در کشور مصرف می کنند.

مدیرعامل سازمان غذا و دارو 90 درصد مصرف خوراکی و 80 درصد تزریقات بیماران تالاسمی را مربوط به تولید داخل دانست و گفت: حدود 20 درصد نیاز ما از خارج تامین می شود که البته این میزان متفاوت است. با توجه به مقدار غذا

سایه مجازات بر درمان بیماران تالاسمی
پرتاب سنگ به یک شرکت سوئیسی در زمینه تامین داروهای وارداتی بیماران تالاسمی

محمدی در خصوص عدم اقدام برخی شرکت های تولیدکننده داروهای تالاسمی برای ارائه داروهای مورد نیاز بیماران کشورمان، گفت: زمانی که اعلام نیاز می کنیم، سازنده خارجی دارو باید ظرف یکی دو ماه دارو را تهیه و برای ما ارسال کند. ، اما شرکت سوئیسی عرضه کننده دارو، بیماران تالاسمی تزریقی و خوراکی را در اختیار کشورمان قرار می دهد و مدت ها است که نماینده این شرکت در ایران به درخواست سازمان غذا و دارو، داروهای تالاسمی را در اختیار ما قرار می دهد. بیماران مبتلا به تالاسمی که معمولاً مسافت طولانی و کمتر از حد نیاز ما هستند.

وی با اشاره به اینکه یک شرکت خارجی تولید کننده داروی بیماران تالاسمی در سال گذشته حتی یک بطری تزریق تالاسمی برای بیماران کشورمان ارسال نکرده است، گفت: تاخیر در ارسال دارو توسط شرکت سوئیسی و کاهش میزان دارو. بیماران و خانواده هایی را که درمان های خانگی با آنها مطابقت ندارد، مشکل خواهد کرد. یک شرکت سوئیسی همیشه با ارسال دارو برای بیماران تالاسمی ما را به دردسر انداخته و یکی از شرکت هایی است که همیشه با تحریم مواجه بوده و همیشه سعی می کند برای فروش فقط از ما پول گران قیمت بخواهد و انتقال وجه از طریق بومی بودن انجام شود. دلال.اروپا درعین حال با این همه سختی گاهی شش ماه تا یکسال دیر برایمان دارو می فرستند.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات دارو دادن به بیماران ناشی از تبعیت از برخی شرکت های خارجی و مجازات های ظالمانه در دادن دارو است، گفت: اگرچه گفته می شود حوزه دارو و تجهیزات پزشکی قابل مجازات نیست، متاسفانه. برخی شرکت های خارجی تحریم ها را دنبال کرده اند و دارو را دیر یا کم برای ما ارسال می کنند. با این می خواهند بگویند ما اجازه ندادیم ولی مثلا نیاز ما به دارو 10 میلیون است اما 500 هزار بسته به ما می دهند. بعد گفتند دارو را می فرستند اما نیاز ما برآورده نشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا