مردم و اجتماع

«شهاب» به متوسطه اول می‌رود

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره توسعه و انتشار طرح «شهاب» به سایر مؤسسات آموزشی اظهار کرد: در راستای تصویب و ابلاغ برنامه‌های کاری، برنامه شهاب که اخیراً از سوی بنیاد نخبگان ابلاغ شده است، اجرا می‌شود. دانشگاه ها اولین دبیرستان در چهار سال آینده.

الهام یاوری در گفت وگو با اخبار ایران منبه تشریح نحوه اجرای جدیدترین طرح شهاب پرداخت و گفت: شناسایی، آموزش و هدایت افراد دارای مهارت بالا و ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه آنان، هدف اصلی از تدوین برنامه ملی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر است. (شهاب) از سال تحصیلی 94-1393 تاسیس شد.

وی افزود: فرآیند شناسایی و راهنمایی افراد با مهارت بالا با تمرکز بر آگاهی بخشی جامعه از طریق توسعه مهارت ها و نگارش اسناد قانونی از جمله پاسخ سند راهبردی ملی (14-2-1) ایجاد شده و در حال اجراست. به مسائل ملی. برگزیدگان.»

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: کار شهاب امسال بی‌سابقه ادامه دارد و فرآیند شناسایی دانش‌آموزان ماهر در حال انجام است، پایه‌های 4، 5، 6 در تمامی حوزه‌های آموزشی کشور و آموزش و پرورش در این کشور. کشور.

ادغام طرح های شهاب با سایر حوزه های تحصیلی

یاوری درباره توسعه و گسترش طرح شهاب به سایر گروه های آموزش و پرورش بیان کرد: بر اساس مصوبه و ابلاغ طرح های مدیریت طرح شهاب که اخیراً از سوی بنیاد نخبگان ابلاغ شده است، طرح شهاب تا چهار سال آینده وارد مقطع ابتدایی می شود. به عنوان مثال پایه هفتم، هشتم و نهم.

وی افزود: جمع آوری اطلاعات در کرونا سخت بود زیرا ارتباط حضوری معلم و دانش آموز محدود بود اما به جمع آوری اطلاعات مربوطه ادامه دادیم و امسال حدود چهار میلیون دانش آموز در طرح شهاب اجرا کردند. در دوره ابتدایی برای همه دانش آموزان تاریخچه استعداد نوشته و تهیه می شود طبق دستورالعمل جدید ارتباطی، در پایه هفتم، یک گروه 10 درصدی به عنوان عضو فعال بعدی و تیم برتر شهاب انتخاب و اقداماتی برای آنها انجام می شود که هنوز پروژه شروع نشده است.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، هشت دسته استعداد شامل مهارت های انسانی، مهارت های شفاهی، مهارت های علمی، مهارت های خودرویی، مهارت های ریاضی، مهارت های فنی، استعدادهای فرهنگی دینی و استعدادهای دانش آموزی و ارتقای مدرسه خوب را شناسایی کنید. آموزش (در تمامی دروس) به منظور توسعه مهارت ها، مهارت های حل مسئله، اخلاق و مهارت های زندگی در دانش آموزان از نتایج این طرح بوده است.

یاوری درباره استعداد سمپاد نیز گفت: سمپاد هنر سال هاست تاسیس شده است و هر ساله تلاش می کنیم تعداد آموزشگاه های هنری سمپاد را افزایش دهیم و در مسابقاتی شرکت کنیم تا نویسندگی بهتری برای آنها فراهم شود که امیدواریم به زودی توسعه پیدا کند. “

وی افزود: تا به امروز هنرستان سمپادی در 9 منطقه راه اندازی شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا