مردم و اجتماع

فرمول «کرونا» برای بقا / روند نزولی بیماری از ابتدای شهریورماه

مدیر اورژانس بیمارستان سینا تهران در خصوص انتقال ویروس کرونا و کاهش ابتلا در بسیاری از مناطق از ابتدای شهریورماه گفت: این ویروس از راه معمول خود برای ماندن در کنار ما استفاده می کند.

دکتر. حسین کرمانپور در گفت وگو با اخبار ایران من. وی در خصوص وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: بر اساس روش ویروس کرونا به ویژه آمیکرون پیش بینی شده بود که از اوایل شهریور ماه پیک ویروس کرونا را پشت سر بگذاریم و بر این اساس کاهش می یابد. در بسیاری از شهرها ظاهر می شود. درست است که در برخی مناطق همچنان در حال افزایش است، اما وقتی همه این ها را در نظر بگیریم، می توان گفت که از ابتدای شهریور ماه شاهد کاهش تعداد مبتلایان در این کشور هستیم.

وی گفت: کاهش آمار نشان دهنده توانایی پزشکان، آگاهی عمومی و ماهیت ویروس است. البته همه ویروس ها به جایی می رسند که برای زنده ماندن به میزبان آسیب نمی رسانند، زیرا اگر ویروس همه را از بین می برد، هرگز میزبانی پیدا نمی کرد. ویروس از روش معمول خود برای همراهی با ما استفاده می کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر تکامل جدید ویروس رخ ندهد، ممکن است شاهد موج هشتم و نهم کرونا نباشیم، تصریح کرد: بر این اساس این بیماری خود را به عنوان یک آنفولانزا با خطر و تهدید نشان خواهد داد. پایین امدن؛ در حال حاضر تنها شاهد ظهور یک نوع جهش کرونا یعنی آمیکرون هستیم و هیچ جهش جدیدی رخ نداده است.

این پزشک اورژانس در پاسخ به سوال اخبار ایران من درباره مشکلات درازمدت آن گفت: از زمانی که ویروس کرونا شروع شده تا الان که مشغول به کار هستم مشکلات طولانی مدت ویروس کرونا را که مردم با آن مواجه هستند ندیده ام. شما باید نگران باشید ظاهرش خوبه پس نگرانش نباش

وی در عین حال هشدار داد: البته علائمی نیز وجود دارد که در صورت بروز، درمان خانگی ندارد و باید با دقت انجام شود و به پزشک مراجعه شود تا بیماری وارد فاز بعدی نشود. . یکی از مهمترین عواقب آن این است که ابتلا به ویروس کرونا در نهایت خطر مشکلات و مشکلات قلبی را در افراد افزایش می دهد. بنابراین، اگر درد قفسه سینه ای را تجربه می کنید که با راه رفتن بدتر می شود و با تنگی نفس و خستگی همراه است، مهم است که پزشک شما را ارزیابی کند. اگر علائمی مانند سرفه، تنگی نفس، آلرژی و غیره پس از ابتلا به ویروس کرونا ایجاد شده است، برای جلوگیری از ورود به فاز آسم، باید توسط پزشک معاینه شوید.

وی در خصوص مشکلات مغزی پس از ابتلا و بهبودی از کرونا گفت: اگر متوجه شدید که مدتی است خوب و دو بینی ندیده اید یا گاهی انرژی خود را از دست می دهید یا برای مدت طولانی سردرد دارید، نباید دست از کار بکشید. . برای مدت طولانی در خانه بمانید و باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

کرمانپور در پایان با بیان اهمیت جدی گرفتن ضعف و خستگی گفت: اگر بعد از مصرف کرونا دچار ضعف و خستگی شدید باید آزمایشات مناسب انجام دهید تا خدای ناکرده دچار مشکلات خونی و استخوانی نشوید. چالش ها و مسائل. در برخی موارد پس از ابتلا به ویروس کرونا مشکلات ادراری، جنسی و گوارشی ایجاد می‌شود که در مرحله دوم مهم است، اما در صورت بروز این مشکلات و آزاردهنده از مصرف خودسرانه خودداری کنید و با پزشک مشورت کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا