مردم و اجتماع

فعالیت ۱۳«خانه‌ حمایتی کوچک» نگهداری از سالمندان و معلولان در تهران/نحوه ارائه خدمات

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران از فعالیت 13 خانه موسوم به «خانه حمایتی کوچک» در استان تهران برای تغییر و کاهش ظرفیت مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان طی دو سال گذشته خبر داد و گفت. : امیدواریم افراد این خانه ها در تمام جنبه های زندگی کار کنند.

سید احمد خادم در گفت وگو با اخبار ایران من، وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در راستای اهداف بلندپروازانه خود و در زمینه نگهداری از معلولان، سالمندان و کودکان این سازمان برای اسکان در مدارس شبانه روزی گزینه های بزرگ تری را در نظر گرفته است، گفت: باید اسکان با کرامت و کرامت انسانی فراهم شود. امکانات مراقبتی

وی گفت: این مرکز تاکنون به عنوان یک جامعه منسجم با هدف ارائه مراقبت های شاداب و همچنین مراقبت فعالیت می کند.

دستیار منطقه ای وزیر در امور اصلاحات حقوق بشر تهران افزود: با توجه به اینکه حق شهروندی و بازگشت حقوق بشر به جامعه از سوی سازمان مورد توجه قرار گرفته است، تلاش شده است تا مکان های کنفرانس به خانه های کوچکتر منتقل شود؛ طراحی مجددی انجام داده ایم. مساحت و کاهش ظرفیت در منطقه، به طوری که می توان مجوز در مناطق بزرگ تا 50 نفر صادر کرد.

خادم با تاکید بر اینکه رویکرد نوین در گسترش مسکن های کوچک، مهار قدرت و مشارکت در مشارکت جامعه است، گفت: مراقبین نگهداری می شوند. بودن. در عوض، تفاوت مراکز مهدکودک با مراکز مهدکودک در این است که افراد این خانه ها باید در همه موقعیت ها مشارکت داشته باشند. مطمئناً اکثر افرادی که در مراکز مراقبتی نگهداری می شوند، پتانسیل انجام کارهای کمتری را دارند و ما نباید جلوی این کار را بگیریم. او باید هدفی در زندگی پیدا کند.

به گفته وی، پس از تکمیل تسهیلات محوطه سازی و صدور پروانه، از دو سال پیش صدور پروانه خانه های کوچک را آغاز کردیم و تا امروز 13 سایت تحت عنوان خانه سالمندان کوچک در استان تهران فعالیت می کنند. . .

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران همچنین از برنامه های این سازمان برای توسعه مهدکودک خبر داد و یادآور شد: افرادی که در حوزه های تخصصی آموزش دیده اند و افراد دارای مسکن بلااستفاده می توانند شرکت کنند.

خادم در خصوص شرایط اعطای مجوز به افراد برای راه اندازی خانه سالمندان کوچک تصریح کرد: علاقه مندان باید در زمینه توانبخشی (پزشکی، توانبخشی، روانشناس، تسهیل گر و…) آگاه باشند. برای یادگیری این، امکان اعطای مجوز تا 5 مکان برای هر مشتری وجود دارد. در این خانه ها باید یک مراقب 24 ساعته وجود داشته باشد تا به طور منظم در دسترس مشتریان باشد. ما همچنین ایده هایی برای بازسازی برای مشتریان در این خانه ها داریم.

وی ادامه داد: می‌خواهیم با مراقبت‌های پزشکی، توانبخشی و استخدام و تامین خدمات از این بخش‌ها از محیط جامعه بهره‌مند شویم؛ ممکن است پزشک محلی در این منازل به مددجوی خدمات رسانی کند یا در صورت نیاز برای مداوای مددجو به منزل مراجعه کند. .

معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران همچنین گفت: اعضای مراقبت در خانه های سالمندان کوچک برای ملاقات مستقیم با خانواده و همچنین مشارکت در سایر فعالیت های مددجو باید از همان منطقه باشند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چقدر برای ساخت خانه های کوچک هزینه می شود؟ وی تصریح کرد: در این راستا تلاش کرده ایم تا وزارتخانه را با اصول از پیش تعیین شده منطبق کنیم. برای افراد دارای ویژگی های خاص هر ماه 2 میلیون و 450 هزار تومان برای پس انداز پرداخت می کنیم.

بیشتر بخوانید:

نحوه کار “سرای سالمندان کوچک” برای معلولیت + زمان خواب

الزامات درمان در خانه سالمندان

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا