مردم و اجتماع

مردان چاق بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند

بر اساس یک مطالعه اخیر، استخوان های مردانی که چربی بدن بالایی دارند، بسیار کوچکتر و شکننده تر از استخوان های مردان با چربی خوب است.

به گزارش اخبار ایران من و توسط ساینتولوژی منتشر شده است. مطالعات متعددی اثرات مثبت یا خنثی چربی بدن را بر سلامت استخوان نشان داده است. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

متخصصان بهداشت اغلب تصور می کنند که افراد دارای اضافه وزن استخوان های زیادی دارند و استخوان ها را نمی شکنند و در نتیجه افراد کمتری به پوکی استخوان مبتلا می شوند.

راجش کی جین از دانشکده پزشکی شیکاگو گفت: “ما دریافتیم که چربی اضافی با تراکم استخوان کمتر مرتبط است، که در مردان بیشتر از زنان بود.” تحقیقات ما نشان می دهد که تاثیر وزن بدن بر پوکی استخوان به میزان خوب ساخته شدن چربی ها و سایر اجزای آن بستگی دارد و اضافه وزن به تنهایی باعث پوکی استخوان نمی شود.

محققان به بررسی توده استخوانی و شکل بدن 10814 فرد زیر 60 سال در داده های نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه (NHANES) از سال 2011 تا 2018 پرداختند. آنها دریافتند که بین کاهش چربی و توده استخوانی رابطه مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد. در مردان و زنان ارتباط بین چاقی و توده استخوانی به خصوص در مردان متفاوت بود. این بدان معناست که افرادی که چربی کمی دارند، استخوان های بیشتری دارند و کسانی که چربی کمتری دارند، استخوان های کمتری دارند.

جین می‌گوید: «ارائه‌دهندگان پزشکی باید تشخیص پوکی استخوان را در بیماران چاق، به‌ویژه آنهایی که خطرات دیگری مانند کهولت سن، سابقه خانوادگی، شکستگی‌های قبلی استخوان و استفاده از استروئیدها دارند، در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا