مردم و اجتماع

مشکل گلزنی معضل تازه فوتبال ایران نیست/ 5 تیم شانس قهرمانی دارند

چمنیان در گفتگو با آنا

یک کارشناس فوتبال گفت: فوتبال ایران نیازمند تکیه بر بازیکنان جوان است و باید در برنامه های هجومی شاهد صعود فنی تیم باشیم.

عباس چمنیان در گفتگو با خبرنگار تیم ورزشی خبرگزاری آنا، درباره افت کیفی لیگ برتر ایران پس از دیدارهای تدارکاتی تیم ملی، گفت: انتظار می رود پیشرفت تیم ها بتواند. کمی پایین تر و ممکن است پتانسیل و پتانسیلی که از ما انتظار می رود را نبینیم. مشکل گلزنی غیر معمول نیست زیرا بازیکنان قوی و خوش شانس لژیونر شده اند، اما تیم های کمی به بازیکنان جوان احترام می گذارند. اگر گل گهر سیرجان در هفته گذشته موفق شد 5 گل به نفت مسجد سلیمان بزند، موقعیت هایی را به امیر شهیم و امیر جعفری، دو بازیکن جوان این تیم، تغییر داد. شجاعت، شجاعت و انگیزه بازیکنان جوان موتور تیم را روشن می کند.

وی ادامه داد: فوتبال ایران باید به بازیکنان جوان تکیه کند. به خصوص اگر به بازیکنان جوان فرصت بازی در مرکز و پست های هجومی داده شود، نفرات پشت خط انگیزه زیادی برای تاثیرگذاری در موفقیت تیم نشان می دهند. خیلی از تیم ها از نظر دفاع و گل نخوردن به نقطه خوبی رسیده اند اما از نظر گل های هجومی انتظارات را برآورده نکرده اند. افزایش برنامه دفاعی به تیم ملی کمک می کند، اما باید توانایی تیم ها را در برنامه هجومی نیز ببینیم تا بازی را جذاب تر و تماشاگرتر کنند.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه کدام تیم ها برای قهرمانی در این فصل رقابت می کنند، گفت: در سال های اخیر استقلال، پرسپولیس و سپاهان مثلثی را تشکیل دادند که تیم قهرمان مشخص شد اما در این فصل تیم های گلگهر سیرجان و فولاد خوزستان یکی هستند. .نمایش داده می شود و به بالای جدول جذابیت می بخشد. به نظر من یکی از این پنج تیم قهرمان لیگ برتر می شود و تیم دیگری به آنها اضافه نمی شود. در میانه های جدول تیم های مورد انتظار حضور دارند و به نظر می رسد جایگاه آنها تغییر نکند. این تیم ها خطر سقوط را ندارند و شانسی برای قهرمانی ندارند. در انتهای جدول تنها تیمی که در مقایسه با دیدارهایی که انجام داده به هدف نرسیده بندر انزلی است. اگر تیم خودش را پیدا کند و بردهای بیشتری کسب کند، منطقه سقوط را ترک خواهد کرد.

چمنیان درباره موفقیت تیم ملی در مقدماتی جام ملت های آسیا گفت: بازیکنان بسیار خوبی در تیم حضور دارند و سرمربی تیم آماده ترین نفرات را برای تیمش انتخاب کرده است. صعود این تیم به فینال پیش بینی می شد و امیدوارم در مرحله فینال جواز صعود به ذخیره بین المللی را بگیرد چرا که حضور در چنین مسابقاتی برای تیم های جوانان و نوجوانان ایران ضروری است. شاگردان حسین عبدی بازی آماده ای را به نمایش گذاشتند و به لطف همکاری بازیکنان و سایر اعضای تیم چنین بازی را انجام دادند. شرایط مشابه این آمادگی در سایر گروه های مشابه دیده نشده است و امیدوارم فدراسیون فوتبال اردوهای مناسبی را برای حضور در مرحله نهایی جام جهانی تدارک ببیند تا پیشرفت جوانان ایران به ارتش. جام جهانی با حفظ خوبی های گذشته.

انتهای پیام/4048/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا