مردم و اجتماع

نحوه نگهداری صحیح از داروها در خانه

باید به خاطر داشته باشیم که نگهداری صحیح داروها در منزل و میزان تاریخ انقضا آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا استفاده نادرست از برخی داروها می تواند منجر به مسمومیت شود.

به گزارش اخبار ایران من، به گزارش روابط عمومی سازمان غذا و دارو، در ابتدا لازم به ذکر است که نگهداری دارو خطرناک است. اما اگر به هر دلیلی مجبور شدید دارو را در خانه نگهداری کنید، هنگام نگهداری دارو به اصول اولیه توجه کنید:

– هنگام تهیه دارو، نحوه نگهداری و نحوه استفاده از اطلاعات روی بسته دارو را به دقت بخوانید و در مورد آن از پزشک خود سوال کنید.

– دارو را در بسته بندی آنها و به دور از رطوبت و نور قرار دهید.

تعداد کمی از داروها را می توان در یخچال نگهداری کرد.

– داروها قبل از پایان روز به سرعت تجزیه می شوند. بنابراین از مصرف داروهایی که تاریخ انقضا دارند خودداری کنید. تاریخ انقضای قرص ها و کپسول ها بر روی بسته بندی درج شده است، بنابراین این قسمت از بسته را نادیده نگیرید و تا آخرین قرص یا کپسول استفاده شده از تاریخ انقضا مطلع شوید.

فهرستی از تمام داروهایی که در خانه دارید داشته باشید و آنها را به طور منظم مصرف کنید تا با مراجعه به پزشک به شما پس ندهند.

– داروها را در جعبه های یکدیگر قرار ندهید. زیرا فعالیت بسیار خطرناکی است و مصرف حتی یکی از داروها می تواند باعث مسمومیت شود. مخصوصا بچه ها

از ریختن آب به خصوص آب متادون در بطری های دیگر به خصوص بطری های مواد غذایی خودداری کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا