مردم و اجتماع

نظر رییس سازمان مدیریت بحران درباره تک شماره شدن دستگاه‌های امدادی

رئیس سازمان دیده بان بحران کشور بر این باور است که مزایای ایجاد یک شماره تلفن واحد برای سازمان های امدادی در کشور بیشتر از معایب آن است.

محمدحسن نامی در گفت وگو با اخبار ایران من وی در خصوص ایجاد شماره تلفن ملی برای خدمات امدادی گفت: امروز رویکرد الکترونیکی برای سهولت کار توسط دولت استفاده می شود. دولت الکترونیک دولتی است که ۲۴ ساعت شبانه روز و ۳۶۵ روز سال در تمامی زمینه های کاری و غیره پاسخگوی مردم باشد. تنظیم شماره بخش پشتیبانی یک بعدی است.

او گفت: «امروزه همه ما باید کار با فناوری جدید را برای مردم آسان‌تر کنیم. با استفاده از این سیستم افراد می توانند موارد مهم را سریع تشخیص دهند و در نتیجه اطلاعات و خدمات را با سرعت بیشتری دریافت کنند. این به ویژه از عواقب تصادف جلوگیری می کند.

نامی گفت: بر اساس قانون مدیریت بحران مصوب 1388 به هر وزارتخانه تفویض کار شده است. به عنوان مثال، در ماده 14 آمده است که وزارت ارتباطات موظف است از طریق روش های ارتباطی، شنیداری و مشاهده، ارتباط امن و پایدار را برقرار کند. در واقع این کار راه اندازی شده و قانون برای همه شغل ایجاد کرده است، به خصوص در مورد مدیریت مشکلات. سپس همه سلاح ها باید سهم خود را بدهند.

رئیس سازمان دیده بان بحران جهان در پاسخ به هرگونه مشکل در سامانه راه اندازی شماره تلفن واحد اورژانس گفت: مزایای این سامانه بیشتر از معایب آن است. هر اقدامی مزایا و معایب خود را دارد، اما برخی از روش ها دارای مزایای زیادی هستند، مانند تنظیم شماره تلفن در دستگاه های پشتیبانی.

وی درباره بودجه این پروژه گفت: این یکی از اقداماتی است که دولت انجام داده و مشخص است که کدام وزارتخانه یا سازمان باید اقدام کند. تجهیزات باید این را در بودجه سالانه خود پیش بینی کنند. در حالی که برخی تصور می کنند برای هر شغلی باید از بودجه بحرانی پرداخت شود، اینطور نیست و در واقع پس از تصویب و ابلاغ آن در مجلس شورای اسلامی، همان دستگاه باید انتظار داشته باشد که بودجه لازم تامین شود.

نامی در ادامه با بیان اینکه آیا پول پیش بینی شده برای اجرای این طرح با مزایای آن همخوانی دارد یا خیر، ادامه داد: سیستم مدیریت سیستم در حال حاضر وجود دارد که این عدد سه رقمی است. با اجرای این سیاست همه اینها در یک موضوع ادغام می شود. فقط باید اذعان کرد که شماره یک همان قدرت قبلی را دارد. هیچ اتفاق جدیدی قرار نیست بیفتد و نیازی به بدهی زیادی ندارد.

وی با بیان اینکه همیشه مخالفت با تغییر وجود دارد ادامه داد: برخی تشکل ها می خواهند در منطقه مستقل باشند که این درست نیست. همه فعالیت های مرتبط با رویدادهای انسانی و ملی باید یکپارچه شوند.

ادامه مطلب

اورژانس 115 تغییر در تعداد خدمات اورژانس در کشور ایجاد خواهد کرد

آتش نشانان با تماس های اضطراری “شماره یک” پاسخ دادند

دو شماره برای کمک به شما پیشنهاد دهید

فرآیند ترکیب اعداد پشتیبانی “خام” است.

حمل و نقل همراه با تعدادی از اجزای پشتیبانی را برای گروه های خطر مختلف بررسی کنید

چندی پیش رئیس مرکز عملیات اورژانس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران استان تهران از آغاز طرح ایجاد مرکز ارجاع و شماره تماس اورژانس خبر داد. پروژه ای که در آذرماه 1400 در اولین جلسه مرکز مدیریت بحران شهر تهران که در دولت سیزدهم برگزار شد به تصویب رسید. ایجاد شماره تلفن واحد تجهیزات کمکی یکی از فعالیت های شهر تهران است که به گفته برخی از مسئولان باید به صورت پایلوت در تهران مستقر شود و پس از منتهی به موانع بزرگ و سخت و برنامه ریزی عملیاتی. . در سراسر کشور توسعه یافته و مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا