مردم و اجتماع

وضعیت مرگهای کرونایی در اطفال/لزوم تزریق واکسن کرونا به کودکان

رئیس بیمارستان کودکان علی اصغر(ع) با تاکید بر اهمیت تزریق واکسن کرونا به کودکان و نظارت بر برنامه های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلای کودکان به کووید 19، گفت: خانواده ها باید این باور را داشته باشند که دریافت کنندگان واکسن قوی تر و قوی تر خواهند شد. نسبت به کسانی که واکسن را دریافت نکردند.

دکتر در گفت وگو با اخبار ایران من، فرهاد چوبدار در هفته های اخیر، 60 تا 70 درصد از تازه واردان مشکوک به حضور در تاج و تخت هستند، اما خبر خوب این است که در سه یا پنج روز گذشته، این تعداد به شدت افزایش یافته است. آنها رسیده اند. کمتر از 10 درصد

از بالای امتیاز ششم گذشتیم

وی گفت: این آمار نشان می دهد که ما به اوج عقل پزشکی یعنی وزارت بهداشت و خدمات انسانی رسیده ایم. چون هنوز بیمارستان های زیادی در بیمارستان های اطفال و اطفال داریم، زیرا نوزادان و کودکان مبتلا به این بیماری همچنان در خطر ابتلا به این بیماری هستند و کار آنها ممکن است آنها را به آی سی یو برساند، اما خبر خوبی که می توانیم به مردم بدهیم این است که . وصله سختی را پشت سر گذاشته است و در صورت رعایت سایر اقدامات بهداشتی از جمله معاشرت و استفاده از ماسک، امیدواریم مردم سال نو و عید نوروز را به خوشی سپری کنند.

مرگ عروق کرونا در کودکان

چوبدار درباره ششمین نرخ مرگ و میر کودکان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گفت: تحقیقات آماری در این منطقه هنوز کامل نشده است و نمی‌توانیم آمار دقیقی از این موضوع ارائه کنیم. متأسفانه ما نیز مرگ قلبی را در نوزادان و حتی کودکان تجربه کرده ایم.

کاهش سن مرتبط با آمیکرون در کودکان

وی درباره سن کودکان مبتلا به امیکرون گفت: جالب است که این درگیری از 12 سالگی شروع شد، اما به زودی میزان ابتلا به این بیماری از صفر (در نوزادان) به 5 سال رسید. در عین حال، کودکان بین شش تا 12 سال، به ویژه آنهایی که واکسن را دریافت کرده بودند، علائم بسیار کمی داشتند، اما جدی ترین علائم مربوط به کودکان صفر تا پنج سال بود که مبتلا شده بودند.

خانواده ها باید فرزندان خود را واکسینه کنند

چوبدار با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کودکان در پیشگیری از بیماری های جدی گفت: توصیه می کنم خانواده ها واکسینه شوند. با توجه به اثربخشی و ایمنی واکسن در برابر اصل بیماری های جدی کاملاً تأیید شد. حال باید بدانیم که بدن کودکان این واکسن را به خوبی تحمل می کند. اکنون که بزرگسالان با عوارض بسیار کمی واکسینه می شوند و از اکثر مرگ و میرها جلوگیری می شود، واکسیناسیون برای کودکان مناسب است و عوارض آن به حداقل می رسد.

وی گفت: واکسن هایی مانند مننژیت، فلج اطفال و غیره برای کودکان و برای پیشگیری از ویروس های کشنده ای بود که در طول تاریخ باعث مرگ افراد زیادی شده است. بنابراین واکسن برای کودکان با توجه به دستورالعمل های موجود.

وی گفت: زوج‌ها باید باور داشته باشند که کسانی که واکسن را دریافت کرده‌اند نسبت به کسانی که این واکسن را دریافت نکرده‌اند در مبارزه با بیماری عروق کرونا قلب قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند. همچنین کودکان را پیش بینی می کنم که اثرات واکسن بسیار کمتر از بزرگسالان خواهد بود.

وی در خصوص رعایت نکات بهداشتی در تعطیلات نوروزی در کودکان برای جلوگیری از فرزندخواندگی گفت: استفاده از وسایل حفاظتی به ویژه استفاده از ماسک و شستن مکرر دست ها باید مورد توجه قرار گیرد. ضمناً خانواده ها باید علائم سرماخوردگی را در کودکان یا افراد دیگر ببینند، حتماً فرد را جدا کرده و به عنوان تاج با او رفتار کنند، مگر اینکه به نحوی تایید شده باشد.

علائم کرونا در کودکان

وی افزود: علائم بیماری قلبی در کودکان شامل تبی است که بیش از سه روز طول می کشد و با استامینوفن درمان نمی شود، کما شدید یا سرگیجه، اسهال که باعث کم آبی بدن می شود یا لکه های قرمز روی پوست. نفس کشیدن و سرفه های غیرقابل کنترل اگر بچه ها دیدند، سریعاً از پزشک کمک بگیرید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا