مردم و اجتماع

چرا برخی بیماران کووید به “قارچ سیاه” مبتلا می‌شوند؟

موکورمیکوزیس یک “قارچ سیاه” مسری است که باعث ایجاد پوست تیره در بینی می شود و می تواند بدن ، مغز ، ریه ها و چشم ها را آلوده کند.

به گزارش اخبار ایران من ، این بیماری در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف مشاهده می شود که قادر به مبارزه با این بیماری نیستند و می تواند برای افراد مبتلا به دیابت یا نقص ایمنی مانند بیماران سرطانی یا مبتلایان به ایدز خطرناک باشد.

آبریزش بینی ، تورم و درد ، سردرد ، تب و مرگ عضلات برخی از علائم عفونت های قارچی است که می تواند برخی از بیماران را بکشد.

این قارچ که معمولاً در خاک ، گیاهان در حال پوسیدگی و لاشه های مرده دیگر حیوانات یافت می شود ، از طریق تنفس یا تومورهای روی پوست وارد بدن انسان می شود و به مخاط بینی آسیب می رساند.

مواردی از قارچ سیاه در بین بیماران مبتلا به بیماری کووید -19 که در بیمارستان های هند ، عراق و بولیوی بستری شده اند ، مشاهده شده است.

به گفته کارشناسان ، شیوع سریع بیماری عمدتا به دلیل استفاده از کورتیکواستروئیدها (کورتیکواستروئیدها) است که اغلب برای درمان بیماران مبتلا به کووید -19 تجویز می شود. استفاده بیش از حد از دارو یا استفاده از آن در افرادی که سیستم ایمنی آنها در اثر این بیماری ضعیف شده است ، خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

به گزارش بی بی سی ، استروئیدها التهاب ریه های افراد مبتلا به کووید -19 را کاهش می دهند و ثابت شده است که در پیشگیری از آسیب به سیستم ایمنی بدن پس از پیشرفت ویروس کرونا مثر است. اما در عین حال ، این داروها سیستم ایمنی بدن را کاهش داده و سطح قند خون را در بیماران دیابتی و غیر دیابتی مبتلا به کووید -19 افزایش می دهند.

همچنین کارشناسان به عوامل محیطی دیگری مانند وجود آب آلوده به شکل اکسیژن یا عطر و همچنین سایر عوامل م thatثر بر رشد قارچ های سیاه و میزان آلودگی ناشی از این بیماری اشاره می کنند.

به گفته پزشکان هندی ، این بیماری 12 تا 18 روز پس از درمان کووید -19 تشخیص داده می شود. در صورت عدم درمان سریع و م patientsثر بیماران ، خطر مرگ تا 94 درصد افزایش می یابد. هزینه درمان زیاد است و مشکل کمبود دارو بسیار مهم است.

بسیاری از بیماران برای درمان به موقع بر نمی گردند و اغلب حضور آنها در بیمارستان نادیده گرفته می شود و پزشکان باید چشم های خود را باز نگه دارند تا از رسیدن بیماری به مغز جلوگیری شود.

به گزارش اخبار ایران من ، “آمفوتریسین B” دارویی است که برای درمان این بیماری استفاده می شود و لازم است بیمار به مدت هشت هفته روزانه این دارو را دریافت کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا