مردم و اجتماع

«کارتن‌خوابهایی» که اشتباهی از مراکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد سردر می‌آورند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر 17 هزار معتاد متجاهر در محل های ماده 16 استان تهران نگهداری می شوند، اعلام کرد: 31 درصد از افراد جمع آوری شده در برنامه ریزی ها معتاد متجاهر نیستند، بلکه «شبه» هستند. مواد مخدر”.

مصطفی هادی زاده در گفتگو با اخبار ایران من. وی با بیان اینکه در حال حاضر 18 هزار سایت ماده 16 در استان تهران وجود دارد، گفت: 70 درصد این سایت ها متعلق به تهران بزرگ است.

وی یادآور شد: هم اکنون 17 هزار نفر مبتلا به مشکلات مواد مخدر در 16 مرکز ماده 16 استان تهران نگهداری می شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران در ادامه و بر لزوم افزایش ظرفیت مراکز ماده 16 تاکید کرد و افزود: همچنان باید ظرفیت مراکز را به 25 هزار نفر برسانیم.

وی با بیان اینکه 31 درصد از افرادی که برای برنامه ریزی جمع شده اند معتاد نیستند، گفت: بر اساس صورتجلسات، 31 درصد از افرادی که برای برنامه ریزی جمع آوری می شوند در زندان محل های ماده 16 نیستند و واجد شرایط هستند. معتادان؛ این آنها فقط بی خانمان و بی خانمان هستند.

دبیر سازمان هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تهران در پاسخ به سوالی درباره سامانه تجهیزات افزایش قدرت مکان ماده 16 توضیح داد: تا چند ماه آینده قدرت مکان افزایش می یابد. که مستلزم وجود مواد مناسب مانند آب است که در حال استفاده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا