مردم و اجتماع

کلنگ زنی ۱۰ هزار واحد مسکونی، فردا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار آنلاین در خصوص جزئیات مراسم امید 6 و افتخار شنبه گفت: روز شنبه حدود 10 هزار واحد از پروژه های مسکونی شهرداری تهران در نقاط مختلف شهر تهران قرار دارد. شهر مانند مناطق 22 و 1 و 4 کلنگ زنی

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در سه فاز است، افزود: برخی از این پروژه ها در اختیار بخش دولتی است و شهرداری تهران از روند صدور مجوز حمایت کرد. بخشی از پروژه های مشترک سازمان نوسازی شهرداری با بخش خصوصی و بخشی دیگر با بخش خصوصی است.

هدایت 10 هزار واحدی که روز شنبه گرفته شد را در راستای هدف کمپ مسکن برای ساخت 180 هزار واحد مسکونی دانست و گفت: نظارت بر این پروژه ها را ادامه خواهیم داد و با توجه به اینکه مراحل صدور مجوز انجام شده است، شاهد خواهیم بود. مجوزهای ساختمانی ما در حال ساخت خانه و شغل هستیم.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: معتقدیم با اقدامات انجام شده در کمپ ساختمانی بتوانیم به رکود چند ساله مسکن در شهر تهران پایان دهیم.

وی به صراحت توضیح داد که: ساخت این آثار 2 تا 3 سال طول می کشد، سعی می کنیم از فناوری های نوین در ساخت و ساز استفاده کنیم تا زمان ساخت را کاهش دهیم اما زمان مورد نیاز 2 تا 3 سال است.

هدایت ادامه داد: شروع کار شهرداری تهران و رفع موانع آن مهم است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران در خصوص سهم شهرداری در کار روز شنبه گفت: در برخی پروژه ها سهم شهرداری زمین و ملک است. در برخی موارد شهرداری ها فقط به صدور مجوز کمک کرده اند و در برخی از پروژه های بخش خصوصی نیز شهرداری تهران با کمیسیون ماده 5 و شورای عالی معماری و شهرسازی مذاکرات مناسبی را انجام داده است.

دکمه بازگشت به بالا