مردم و اجتماع

۸ گروهی که شامل «رتبه‌بندی معلمان» نمی‌شوند

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، روند ارزشیابی معلمان تقریباً در ایستگاه پایانی است و احکام معلم باید از سی و یکم ماه جاری صادر شود. این در حالی است که اجرای این قانون از شهریور 1400 تایید شده و بازدهی یکساله باید توسط دولت پرداخت شود.

به گزارش اخبار ایران من، پس از 10 سال کشمکش، سند تنظیم مقررات معلمی در 4 اسفند 1397 به مجلس فرستاده شد و تمامی اجزای آن در 27 خرداد 1400 به تصویب رسید، اما به دلیل تغییرات اساسی در قانون و نمایندگان مجلس و عدم تامین مالی. پشتیبانی، چندین ماه طول کشید. وی با تاخیر در ورود به مجلس مواجه شد و مجددا از سوی شورای نگهبان رد شد و به مجلس بازگشت.

با ارائه تغییراتی از سوی مجلس در ابتدای اسفند، این نرخ به تصویب شورای نگهبان و در 25 اسفند 1400 به تصویب رئیس مجلس برای تشکیل دولت و در 2 اسفند به تصویب رئیس جمهور رسید. به وزارت آموزش و پرورش، هیئت برنامه و بودجه ملی و مدیریت کار و فعالیت اعلام شد.

با توجه به آنچه حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی سازمان، حفظ این کیفیت را دغدغه خواند، دولت مجبور شد ظرف یک ماه پس از ابلاغ این قانون آیین نامه را تدوین و تصویب کند. تا 21 تیر 1401 ادامه داشت و از سوی محمد خبر معاون رئیس جمهور برای اجرای آن ابلاغ شد.

بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش، آیین نامه حاکم بر ارزشیابی معلمان نیز دارای دفترچه راهنمای است که تاکنون منتشر نشده است. وی گفت: در حال پیگیری قانون و آمادگی برای اجرای آن هستیم و معتقدیم تا ابتدای سال همه معلمان رای آورده و با انرژی بیشتری به کلاس های درس می روند.

وی همچنین چندی پیش اعلام کرد: کمیته ها یا هیئت های ارزشیابی لازم طبق قانون ایجاد شده و انشالله ارزشیابی وارد قسمت اصلی آموزش و پرورش خواهد شد و از 10 شهریور ماه سال جاری آغاز می شود.

علیرغم اینکه قوانین اصلی ارزشیابی معلمان ابلاغ شده و وزارت آموزش و پرورش در حال آماده سازی مقدمات لازم است، در دو سه هفته اخیر انتقادات و چالش هایی به قوانین مورد اشاره معلمان و نمایندگان مجلس وارد شده است تا اینکه رئیس شورای اسلامی در 5 تیرماه در صحن علنی در پاسخ به سخنان یکی از نمایندگان مجلس گفت: ما در هیات اجرایی موظف هستیم که مصوبات هیات دولت مطابق با قانون باشد. مصوبه دولت در مورد ضوابط تغذیه معلمان به تازگی به هیئت اجرایی رسیده است.» این مصوبه در مهلت مقرر در هیأت تطبیق بررسی می شود و در صورت وجود اختلاف اعلام می کنیم. آی تی.”

برخی از انتقاداتی که تاکنون به این موضوع وارد شده است، محرومیت معلمان فاقد کد توزیع، عدم شفافیت در ایجاد مرکز ارزشیابی که باید صلاحیت همه و معلمان استثنایی را ارزیابی کند، وضعیت است. . ادامه خدمت دو ساله برای معلمانی که سال گذشته یا امسال بازنشسته شده اند، کمبود معلم با دو سال سابقه خدمت، نیاز به اخذ حداقل 450 تا 500 برای احراز صلاحیت معلمی و مشکلات احتمالی در استفاده از وی با بیان اینکه هنوز به همه پاسخ داده نشده است، گفت: باید منتظر تشریفات اداری و رای کمیته بعدی باشیم.

در مرحله بعد، ما خلاصه ای از برخی از نکات کلیدی سیستم رتبه بندی معلمان را که در قوانین برتر گنجانده شده است، خواهیم داشت:

کدام گروه از معلمان انتخاب شده است؟

سومین ماه قانون مربوط به آموزش کتابخوانی است که بر اساس آن، موضوعات قانون، مسائل نظام تقسیمات کار معلمی و اختیار اصلاح مدارس استثنایی است که در حال حاضر به صورت تمام وقت در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند. واحدها

مواد قانون مربوط به استخدام کارکنان وزارت آموزش و پرورش که به عنوان معلم استخدام می شوند، تابع نظام توزیع کار معلمان در کشور و بر اساس مستندات آنها – مصوب شورای انقلاب اسلامی است. جمهوری ایران در سال 1358 و پیامدهای اصلاحات آن.

آن ها a اختیارات اداری شاغلین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که بر اساس عملکرد و شرایط خود در یکی از سرفصل های طرح توزیع شغل معلمی به کار گرفته می شوند، از لحظه تغییر سمت و شروع به تدریس مشمول نظام رتبه بندی می شوند. در صورت بازگشت به کار در پست های مدیریتی، بسته به شرایط، رتبه بالایی نخواهند داشت.

حذف 8 تیم از رده بندی؟

اختیارات اداری

– اختیارات بدون تایید آثار مورد تایید سازمان نظارتی و کار در داخل کشور

– واگذاری یا انتقال کارکنان به سایر سازمان های بزرگ (چه در استخدام سازمان باشند و چه نباشند)

کارکنان مدارس غیردولتی (به استثنای مدیران و معاونینی که از آموزش و پرورش حقوق می گیرند)

انرژی یا منابع بیشتری توسط مدرسه ارائه شده است

همه افرادی که از یک صندوق حقوق می گیرند

– افرادی که در مرخصی بدون حقوق هستند، افراد به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی منتقل می شوند.

– و افرادی که آموزش دیده اند این قاعده را رعایت نمی کنند.

برای کسب رتبه هر نفر چند امتیاز لازم است؟

در ماده 4 این قانون، حقایق لازم برای احراز عناوین پنج گانه توضیح داده شده است و آنچه در بند مقرر درج شده است، با توجه به موارد مندرج در جداول زیر، بررسی و ارزیابی و بر اساس حقایق به دست آمده، خواهد بود. ارزیابی شد. آنها در یکی از پنج دسته قرار گرفتند.

در تبصره 1 این مقاله توضیح داده شده است که بسته ارزیابی دارای ابعاد مختلفی است که با توجه به هر بخش، برای هر گروه به صورت جداگانه و بر اساس قسمت نکات اصلی بر اساس توزیع جدول، دارای ابعاد عمیق و مهم می باشد. شماره 1 مرکز ارزشیابی است و کنترل کیفیت آموزشی وزارت با همکاری مقامات ارزشیابی مندرج در جدول شماره 1 مدیریت می شود. 2:

جدول شماره 1 از بخش استفاده از هر بسته ارزیابی و اندازه گیری (ابزار) برای هر دسته:

8 گروه که شامل نمی شود

8 گروه که شامل نمی شود

طبق تبصره 2 حداقل امتیاز لازم برای کسب هر قسمت از شرکت کنندگان از قسمت امتیازات تعیین شده در جدول شماره می باشد.

8 گروه که شامل نمی شود

در تبصره 3 نیز آمده است که مصادیق، شاخص های رفتار و عملکرد مورد آزمون برای سمت ها اعم از مدارک تحصیلی، سنوات خدمت، گواهینامه ها، مدارک، پروژه ها و میزان و میزان تأثیرگذاری هر یک از آنها می باشد. ، مطابق شیوه نامه ای خواهد بود که در راستای سازمان کارگزینی و کارگزینی کشور و وزارتخانه تهیه و به تصویب وزارت آموزش و پرورش خواهد رسید.

بر اساس تبصره 4 ماده 4، در ارزیابی مهارت های عمومی طبق بند (3-1) ماده 2 این قانون، ویژگی ها و ویژگی های فرد اعم از عقاید، عقاید، عقاید و عملکردهای مبتنی بر ارزش، فرهنگ و فرهنگ فرهنگ اسلامي و تربيت ملي كه زمينه كار داوطلبانه را فراهم كند و پايبندي انسان به ارزشهاي اسلامي و اصلاحات و قوانين و مقررات اسلامي را آشكار سازد، وسيله ارزيابي خواهد بود.

هیأت های بازرسی موظفند جهت احراز صلاحیت گروه در طول خدمت دوره از مراجع ذیصلاح قانونی استعلام نمایند.

همچنین در تبصره 5 آمده است که چنانچه طبق قوانین مربوطه بازنشستگی کارگران تحت نظر وزارتخانه باشد، استقرار شماره باید از تاریخ تحصیل دو سال سابقه کار در آموزش و پرورش داشته باشد. برای اجرای این قانون.

اعلام افزایش دستمزدها در نتیجه سازماندهی مجدد؛ از 45 تا 90 درصد آزادی کار، کار و معجزه کردن

اما در ماده 15 میزان حقوق بیشتر ناشی از تسویه حساب در صفحه حقوق و دستمزد مشمولان اعلام شده است. در تعیین سمتی که در نهاد نظارتی مربوطه قرار می گیرد، رتبه های برتر طبق ماده 6 قانون به ترتیب در رده های پنج گانه تربیت معلم، مربی معلم، استادیار، دانشیار و مربی معلم به ترتیب 45 درصد، 55. ٪، 65، 75، و 90٪ از کل. سود حق کار، حق الکار و فوق العاده کار کارکنان واجد شرایط به تفکیک ثبت و هر ماه پرداخت می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا