ورزشی

آخرین وضعیت قرارداد شمسایی و مربی اسپانیایی در بحران فدراسیون – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

وحید شمسایی در گفتگو با خبرنگار آنلاین درباره اهدافش برای تیم فوتسال در شرایطی که وضعیت فدراسیون فوتبال تاریک به نظر می رسد، گفت: اول اینکه امیدوارم فردا بهترین روز فوتبال ما باشد. امیدوارم به خاطر این همه عشق مردم و اقوام و موفقیت ایران در عرصه بین المللی اتفاقات خوبی بیفتد. (قرار است فردا جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای بررسی شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون برگزار شود)

سرمربی تیم فوتبال فوتسال ایران ادامه داد: تماشای بازی لیگ برتر فوتسال برای ما بسیار مهم است و هر چه زودتر بازی کنیم وضعیت بهتری دارد. برای شروع مسابقات قهرمانی آسیا باید یک ماه لیست 25 بازیکن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستیم و اگر لیگ تعطیل شود کار سختی می شود. ما نمی خواهیم هیچ بازیکنی نادیده گرفته شود.

شمسایی گفت: به راهی که برای آماده سازی تیم ملی طی کرده ایم متعهد هستیم. امیدواریم لیگ بدون مشکل و مصدومیت برای بازیکنان و احساسات آنها به پایان برسد. من آدم کاملی نیستم، اما به دنبال این هستیم که هر بازیکنی را که شایسته یک تیم ملی است دعوت کنیم.

وی درباره احتمال دعوت از بازیکنانی مانند ابوالقاسم عروجی که به دلیل تست مواد مخدر دو سال محروم شد و محرومیتش را پشت سر گذاشت، گفت: شخصا برای کاهش محرومیت عروجی از چهار سال به دو سال خیلی دویدم. اوروجی هرگز مواد مخدر مصرف نکرده بود و تشخیص داده شد که داروهای ضد افسردگی دارد. کسانی که از ابتدا به صعود وسط آمدند او را نابود کردند. باید بگویم درهای گروه فوتسال فوتسال به روی همه باز است اما با ایده های نو. برنامه ما ممکن است اشتباه باشد، اما ما پای حرف خود ایستاده ایم. بدون نام بردن از بازیکنان، نسلی متحول در تیم ملی خواهیم داشت و در کنار بازیکنان جوانتر خواهیم بود.

سرمربی تیم فوتسال افزود: با تماشای مسابقات فوتسال قهرمانی اروپا متوجه شدم که برای رسیدن به اهداف خود به زمان زیادی نیاز داریم. فوتسال اروپا روز به روز قدرتمندتر شده است و گروه هایی که روزگاری برترین های جهان بودند حالا حرفی برای گفتن ندارند. به عنوان مثال ایتالیا، ورزشکار پیشرو جهان و قهرمان اروپا در دور اول حذف شد. اسپانیا هنوز نیامده است. اگر نادیده بگیریم فوتسال را کنار می گذاریم. تیم های سوم جهان به گروه دوم راه یافته اند و تیم های دوم به تیم اول نزدیک تر شده اند. هر بازیکنی که بتواند در این مسیر ابراز وجود کند، درهای تیم ملی به روی او باز می شود.

شمسایی درباره امضای قراردادش و همچنین سرمربی اسپانیایی در این روزهای سخت گفت: «مسائل زیادی وجود دارد که قرارداد من امضا شود یا نه. من فقط یک بار می خواهم به این سوال پاسخ دهم. من در 29 دی ماه با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و بعد از آن نام من به عنوان سرمربی تیم ملی در هیئت حاکمه فدراسیون فوتبال رد شد. قرار شد با آقای کامرانی فر دبیر کل فدراسیون در خصوص جزئیات اتحاد اعم از اسپانسرها، میزان اتحاد و شرایط اردو جلسه ای داشته باشیم. قبل از آن دو جلسه کامل با آقای اصولی رئیس کمیته فوتسال داشتم و در آن جلسه همه چیز تکمیل و امضا شد.

سرمربی تیم فوتسال گفت: در جلسه با کامرانی فر یک به یک پیشرفت کردیم و قراردادهایی برای اجرای عملیات منعقد شد. می دانم که بخشی از عقد قرارداد در جامعه تاکنون پیشرفت داشته است. من از روز اول از کمک های خارجی و آقای عزیزی خادم و اصولی برای سرپا نگه داشتن اقتصاد صحبت کردم. یک سری مسائل مالی بود و باید کمی این بحث را مطرح می کردیم و کم می کردیم اما با تحولات اخیر وقت را تلف می کنیم.

شمسایی گفت: فوتسال مهمترین موضوع برای من است. اگر بدانم ورزشکار خوبی هستم سرم را در فوتسال می گذارم وگرنه اگر نتوانم روزی پایم را در فوتسال نمی گذارم. من به هیچ قیمتی سعی نمی کنم بمانم و می خواهم کرامتم حفظ شود. امیدوارم در جلسه فردا همه خوب و شاد باشند. بعد از یکی دو ماه فعالیت تیم های ملی فوتبال، فوتسال، بانوان، فوتبال ساحلی و امید آغاز می شود. هیچ پلان طبقاتی نباید وجود داشته باشد.

به همین دلیل، میگل سرمربی اسپانیایی به نظر شما و فدراسیون فوتبال پاسخ خوبی داد؟ شمسایی در پاسخ به این سوال گفت: ما با میگل چت کردیم. شورا باید به تفصیل توضیح دهد. ما با میگل در مورد کار، تاریخ توافق صحبت کردیم و اکنون تنها مسائل مربوط به فدراسیون فدرال است.

دکمه بازگشت به بالا