ورزشی

از موضع خود کوتاه نمی آییم/ اقدام وزارت ورزش خلاف قانون بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، در پی نامه وزارت ورزش به فدراسیون انجمن های ورزشی و واگذاری موی تای به این سازمان برای انجام وظایفش، جواد نصیری، رئیس موی تای صبح امروز در نشست خبری گفت: تبدیل موی تای میثاق به اتحادیه موقتی نخواهد بود و ما اقدامات خود را مطابق با قوانین جاری ملی و نامه ریاست جمهوری دنبال خواهیم کرد.

نصیری گفت: فدراسیون جهانی موی تای هر چند وقت یکبار 5 نامه به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ارسال کرده است. در سال 1377 که موی تای از فدراسیون ورزش های رزمی به فدراسیون انجمن های ورزشی منتقل شد، یکی از نامه ها ارسال شد و جلسه ای برای تصویب قانون و عملیات مستقل تشکیل شد. در این نامه ها آمده بود که تنها موی تای به رسمیت شناخته شده توسط IFMA یا فدراسیون جهانی موی تای زیر نظر مستقیم جواد نصیری بوده است. وی همچنین مسئولیت تشکیل فدراسیون موی تای ایران را نیز بر عهده دارد. در این نامه ذکر شده بود که چرا افغانستان و پاکستان موی تای دارند اما ایران نه.

رئیس فدراسیون موی تای افزود: پیرو روند، در دی ماه سال 1400 طی نامه ای به وزارت ورزش و کمیته بین المللی المپیک مبنی بر اعلام برگزاری همایش، خواستار شناخت نماینده این همایش شدیم، اما وی اطلاعی از این همایش نداشت. پاسخ دادن.” آرای چندگانه نام سازمان به فدرال تغییر یافت. متعاقباً در جام جهانی و کنفرانس بین المللی گزارشی از برنامه اقدام ارائه کردیم که مسئولان فدراسیون جهانی آن را مشاهده و از آن تقدیر کردند.

نصیری یادآور شد: در برخی از نامه ها آمده است که طبق قوانین بین المللی موی تای نمی تواند تحت هیچ فدراسیونی فعالیت کند و باید از نظر مالی، اداری و حرفه ای مستقل باشد. در نامه چهارم آمده بود که فدراسیون رزمی ایران به شدت به جامعه جهانی بدهکار است و چندین سال است که حق عضویت پرداخت نکرده است. همچنین تاکید می کنیم که ورزش موی تای مورد تایید کمیته بین المللی المپیک (IOC) است. این قانون به اعضای ما اجازه نمی دهد با سازمان هایی که توسط مقامات بین المللی (GAISF، کمیته بین المللی و وادا) تایید نشده اند، ارتباط برقرار کنند. در این نامه تاکید شده است که اعضای ما باید مستقل و زیر نظر کمیته ملی المپیک کشورشان کار کنند و این مسئولیت بر عهده فدراسیون جهانی است.

وی افزود: تشکیل فدراسیون موی تای بر اساس قوانین بین المللی و قوانین جاری مورد تایید وزرای دولت است و ما برخلاف قوانینی که بخواهیم آن را کاهش دهیم کاری انجام نداده ایم. بنابراین، ارسال نامه برای انتقال موی تای به فدراسیون دیگر غیرقانونی است و هرگونه فعالیت متناظر و اقدامات مشابه از جمله تغییر کارمندان، عواقب جدی برای دنیای ورزش در پی خواهد داشت. به همین دلیل به مسئولان ورزش کشور و کمیته بین‌المللی المپیک هشدار می‌دهیم که مسئولیت هر اتفاقی در این زمینه بر عهده شماست.

رئیس انجمن موی تای با بیان اینکه بر اساس قوانین کشور عمل می کنم، افزود: با نگاهی به حقوق ورزشکاران این رشته، خودم را زیر سوال نبرده ام. به همین دلیل است که من عقب نمی نشینم. آیا می دانستید مادری که به عنوان خدمتکار خانه کار می کند تا مسابقه بین المللی برای یک بازی به پسرش پول می دهد؟ آیا او حق ندارد بازی این دنیا را انجام دهد و انتظار شکست ما را داشته باشد؟ از قوانین و مقررات، آیا به ما کمک ریالی کرده اند؟ چرا آنها وارد سیاست ورزشی می شوند؟

وی در پایان گفت: طی نامه ای به وزارت ورزش، طبق ضوابط قوانین فدراسیون های ورزشی، قانون به قانون مسائل خود را مطرح کردیم که پذیرش و تایید آنهاست. آژانس هایی برای ارزیابی اینکه آیا درخواست ما قانون را نقض می کند یا خیر. صادقانه بگویم، شما نمی توانید به ما شغل بدهید و باید حقوق ما حفظ شود. اگر اینطور است، من خواهش می کنم تکواندو، جودو، کاراته و … به منظور چابکی به فدراسیون ورزش های رزمی اعزام شوند که مدینه کویر است، کارها خوب پیش می رود.

دکمه بازگشت به بالا