ورزشی

اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار گروه منطقه ای خبرگزاری آنا از بیرجند، سخنرانی مهدویت با موضوع «مهدویت و حدیث متوالی امام دوازدهم» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد.

یکی از اعضای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این همایش گفت: امام حسین (علیه السلام) و حضرت سیدالساجدین (علیه السلام) که هر از چند گاهی به همه یاد می دادند که چگونه به معبود خود نزدیک شوند.

حجت‌الاسلام غلامحسین زینلی با موضوع مهدویت سخنرانی کرد و مهدویت را یکی از مهم‌ترین، اصیل‌ترین و قدرتمندترین باورهای دینی مسلمانان دانست.

وی افزود: داستان های پیامبر اکرم (ص) و امام (ع) به حدی است که طبق روایات تا ولادت حضرت مهدی (عج) به بسیاری از علمای شیعه و سنی کمک کرده است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام کتابی مستقل درباره زندگی آن حضرت بنویسند یا فصل و فصلی از کتاب خود را در مورد زندگی آن حضرت ارائه کنند.

یکی از اعضای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه به گفته اهل سنت دوازدهمین جانشین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و اهل سنت است. -بیت علیهم السلام دوازده و من به دوازده امام علیهم السلام ایمان دارم که جانشین رسول اسلام صلی الله علیه و آله شده است.

زینلی گفت: شیعه بودن ائمه دوازده گانه روشن است زیرا پیروان این مذهب را شیعه دوازده امامی می نامند و این عقیده در میان علمای اهل سنت بسیار جدی است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز برگزاری این نشست ها را در شناخت آموزه های مهدوی بسیار مهم دانست و با تأکید بر دکتر دکتر مهدوی، این نشست ها را بسیار مهم دانست. طهرانچی در نشست اتحادیه دانشگاه های شرق در. دو موضوع مهم برای مقایسه دینی مهدویت است: دغدغه فرهنگی بزرگواران ستودنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز گفت: تبیین معارف عمیق مهدوی و ادامه جلسات با چنین استدلالی، شناخت فراوان اهل بیت علیهم السلام و مهدویت را به همراه دارد.

سیدحسن هاشمی که نشان می دهد مسئولان دانشگاه به شدت به فرهنگ و معنویت به ویژه در حوزه مهدویت اهمیت می دهند و در این مورد گروه فرهنگی بزرگی اتفاق افتاده است، گفت:

انتهای پیام/4078/

دکمه بازگشت به بالا