ورزشی

امضای تفاهم‌نامه با مرکز وکلای قوه قضاییه برای توسعه فضای حقوقی ورزش اثرگذار است/ راهنمایی و مشاوره یکی از اصول زندگی امروزی است

حمید سجادی: امضای تفاهم‌نامه با مرکز وکلای قوه قضاییه برای توسعه فضای حقوقی ورزش اثرگذار است/ راهنمایی و مشاوره یکی از اصول زندگی امروزی است

وزیر ورزش و جوانان درخصوص امضای تفاهم‌نامه با مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه همکاری درخصوص مشاوره امور جوانان است. ما در مراکز مشاوره ازدواج نیاز به همکاری با کانون وکلای قوه قضاییه داریم که درخصوص ارتقای مسائل کمی و کیفی از مشاوره‌ها بتوانیم بهره بگیریم.

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من، سیدحمید سجادی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه راهبردی-حقوقی مابین وزارت ورزش و جوانان و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اظهار داشت: براساس جلسه قبلی که در وزارت ورزش و جوانان در این خصوص برگزار شد تصمیم‌گیری کردیم که در چند حوزه ورزش از جمله آموزش برای عقد قراردادها، آگاهی‌های حقوقی، صدور گواهینامه برای کسانی که می‌خواهند در بخش‌های مختلف حقوقی ورزش فعالیت کنند همکاری مشترک داشته باشیم.

وی افزود: همچنین در جلسه پیش برای برگزاری اولین المپیاد ورزشی وکلا و کارشناسان حقوقی و همچنین عقد تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و مرکز وکلای قوه قضاییه تصمیم‌گیری شد. خوشحالیم که با حضور در مشهد مقدس شاهد برگزاری این مسابقات بودیم و این تفاهم‌نامه نیز به امضا خواهد رسید و مطمئن هستیم که این تفاهم‌نامه برای فضای حقوقی ورزش کشور بسیار اثرگذار خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه همکاری درخصوص مشاوره امور جوانان است. ما در مراکز مشاوره ازدواج نیاز به همکاری با کانون وکلای قوه قضاییه داریم که درخصوص ارتقای مسائل کمی و کیفی از مشاوره‌ها بتوانیم بهره بگیریم. در وزارت ورزش و جوانان به اندازه بضاعتی که داریم در سه سال اول ازدواج جوانان پنج جلسه رایگان مشاوره داریم و امیدواریم که این تعداد جلسات را بیشتر کنیم و در خدمت جوانان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر مشاوره خانواده در سایر زمینه‌ها نیز امکان پیش‌بینی و ارائه خدمات مشاوره‌ای را داریم. در جوامع موفق همیشه مشاوره جدی گرفته می‌شود و امیدواریم که ما نیز در فصل جدید این تفاهم‌نامه در زمینه راهنمایی و مشاوره که یکی از اصول مهم زندگی بشری امروز است بتوانیم تاثیرگذار باشیم. ما برای جوانان مشاوره‌ در حوزه‌های مختلف از جمله مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره ازدواج و مشاوره در امور اجتماعی نیاز داریم.

 سجادی اظهار داشت: امروز در حوزه ورزش هم نیاز به مشاوره داریم. این مشاوره هم شامل خانواده‌ها برای انتخاب رشته ورزشی برای فرزندان‌شان است و اینکه مشاوره برای مکان و انتخاب لوازم ورزشی را دربر می‌گیرد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و کانون وکلای قوه قضاییه گفت: ما در چهار حوزه صحبت کرده‌ایم که این چهار حوزه در مفاد تفاهم‌نامه گنجانده شده است. این نوع تفاهم‌نامه‌ها در جهت توسعه ارزش افزوده‌ها است. عقد قراردادهای ورزشی بسیار مهم است و پیش آمده که در جوامع حقوقی بین‌المللی ورزش کشور متضرر شده است. باید به فکر ارتقای مبانی حقوقی ورزش باشیم و درخصوص امضای قراردادها با دقت عمل بیشتری نظارت شود.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: خوشحالیم که اولین المپیاد ورزشی وکلا و کارشناسان حقوقی به خوبی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد.چراغ دیگری از ورزش کشور با برگزاری این المپیاد روشن شد و امیدواریم که هر سال این المپیاد برگزار شود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا