ورزشی

انتقاد جواد نکونام از فدراسیون فوتبال و AFC

به گزارش خبرگزاری اخبار ایران من؛ فولاد که در دو بازی ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا از میادین دور بوده، فردا به مصاف آخال می رود. جواد نکونام در نشست خبری پیش از بازی با ابراز تاسف از اختلاف دو تیم گفت: ابتدا می خواهم درباره مهم ترین موضوع لیگ صحبت کنم؛ ساعت دایره است اما فوتبال و کشور ما. ایران رابطه لازم را ندارد که بتواند این کار را انجام دهد، ما سه بازی یک ساعت و سه بازی یک ساعت انجام می دهیم تا همه بدانند وضعیت تیم ها چگونه است؛ به AFC نامه زدیم و از آنها درخواست کردیم، اما موافقت نکردند. .

سرمربی فولاد افزود: در مورد ورزشگاه تا به امروز پیگیر این موضوع بوده ایم که تیم پنج بازی در ورزشگاه انجام می دهد و آنجا به دلیل استفاده و راحت و همیشه حضور به زمین خانگی تبدیل می شود. یک روز اما تیمی مثل ما باید چندین بازی در یک استادیوم، دو بازی در یک استادیوم و یک بازی در استادیوم دیگر انجام دهد و این برای همه تیم ها صدق نمی کند. این ارتباطی است با ارزش هایی که آنها به دیگران منتقل کرده اند تا دیگران کیفیت های بهتری داشته باشند. مثل یک تیم است که 5 بازی از 6 بازی را در زمین انجام می دهد و مانند یک میزبان عمل می کند و تیم های دیگر در مقابل آن مهمان هستند.

او خطاب به اتحادیه فوتبال گلایه کرد: «این چیزها نه برای AFC خوب است و نه برای ما چون در حال باخت هستیم. این درخواست را قبل از بازی داشتیم اما متاسفانه تغییری ایجاد نشد. من نگران فدراسیون فوتبال در کشورمان هستم زیرا تیم های ما هیچ علاقه ای ندارند. همانطور که می بینیم تیم فوتبال در حال پیگیری سایر تیم های تیم ما است و امکانات لازم برای این اتفاق را در اختیار آنها قرار می دهد، اما نیم ساعت به سختی تغییر کردیم. همه چیز برای همه گروه ها یکسان نیست و ارتباطات کمک می کند، اما ما با این مشکل دست و پنجه نرم می کنیم. این اولین چیزی بود که می خواستم در موردش صحبت کنم که خیلی مهم بود. ما همه چیز را می دانیم، اما متأسفانه نیازی به برقراری ارتباط نیست تا بتوانیم آن چیزها را بسازیم.

نکونام سپس درباره بازی فردا گفت: شناخت کافی از تیم حریف داریم. تیم خوب و قابل احترامی است و به نظرم آنها ویژگی های خوب و بازیکنان خوبی دارند و از نظر حرفه ای و حرفه ای مورد احترام هستند. می دانیم که او این اپلیکیشن را دارد و بازی سختی خواهیم داشت. ما هم اینجا هستیم تا به خواسته ها و اهداف خود برسیم و بتوانیم با جدایی از تیم در انتها عملکرد خوبی داشته باشیم. ما فقط نمی گوییم اینها گروه های خوب و شریفی هستند. این برای ما کافی نیست. ما قبلاً این احترام و مراقبت را داشتیم و هنوز هم داریم. ما باید اقدامات بیشتری انجام دهیم و روی نتایج تیم تمرکز کنیم. من بارها گفته ام که تیم ما قوی ترین تیم غرب آسیاست، اما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم و همانطور که مهارت خود را نشان دادیم وارد بازی شویم و سخت نگاه کنیم و حرفه ای کار کنیم تا بتوانیم مثل قبل برنده شویم. در بازی قبل مشکلی برای پایین آمدن با چند امتیاز وجود ندارد. امیدوارم فردا بهتر عمل کنیم و بهتر عمل کنیم.

بیشتر بخوانید:

258 251

دکمه بازگشت به بالا