ورزشی

ایران عدالت جنسیتی را در ورزش محقق کرده است

صالحی امیری: ایران به عدالت جنسیتی در ورزش دست یافته است

رضا صالحی امیری گفت: امروز می توان گفت ایران در ورزش عدالت پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری اخبار ایران من، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته بین المللی المپیک که با کمی تأخیر در مراسم تجلیل از مدال آوران ورزش کشورهای اسلامی حاضر شد، از عملکرد بانوان ایرانی تمجید کرد. . در قونیه گفت: این اتفاق مرهون زحمات سجادی وزیر ورزش، پولادگر و کاظمی پور است که صمیمانه از آنها قدردانی می کنیم. دوستان نزدیکم در کمیته ملی معلولان نیز به من کمک کردند. ما 133 مدال گرفتیم در حالی که 25 کشور مدال نداشتند و بسیاری از کشورهای سرشناس بدون مدال ماندند. امروز می توان گفت که ایران به برابری جنسیتی دست یافته است و هر روز شاهد درخشش دخترانمان در عرصه بین المللی هستیم.

وی افزود: 2 رشته ورزشی ما شامل تکواندو و کشتی با کسب 13 مدال بیشترین سهم را در مدال آوری کاروان ها داشتند که 39 طلا، 44 نقره و 50 برنز بهترین اعداد در بین 57 کشور شرکت کننده بودند. بله، اگر رفتار نامناسبی در مرکز بازی رخ نداد، مسئولیت ما باید درجه دوم باشد.

صالحی امیر در خصوص پیام این مراسم گفت: پیام این مراسم این است که جمهوری اسلامی ایران به مسابقات بانوان احترام بیشتری بگذارد و اگر برای مسابقات بانوان پول خوبی داده شود خوشحال و معنادار خواهیم شد. از نظر کمی و کیفی نتایج خوبی دارد.

وی همچنین گفت: باید از طریق دختران به دنیا پیام روشنی بدهیم که حضور دختران ما بیش از برد روی سکو است و هزار پرچم است و حضور دختران ما شهرت جمهوری اسلامی است که می توانند. قهرمان باشید با حجاب روی سکو نشسته ام. توانایی دختران ما در دنیای امروز مثال زدنی است. ما صمیمانه از همه کسانی که برای سربلندی این سفر تلاش کردند تشکر می کنیم. بدون شک بدون حمایت وزارتخانه این فلسفه میسر نمی شد.

انتهای پیام

این مقاله به شما کمک کرد؟

بر اساس نتایج 0 رای به نفع 0 به آن رای مخالف دهید

دکمه بازگشت به بالا