ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه منطقه خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشستی با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، غدیر برگزار شد، اظهار داشت: «مهدویت در آیینه غدیر». واقعه خم نقش عمده ای در شکل دادن به آینده اسلام داشت. چون ادامه دهنده راه پیامبر(ص) بود و در روز عید غدیر پیامبر عزیز اسلام(ص) حضرت علی(ع) را به جانشینی و جانشینی خود برگزید و در واقع مهمترین امر را به جا آورد. الزامات. کار نبوت او بوده و به همین دلیل این واقعه بزرگ بسیار مهم است.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید غدیر خم که معتبرترین و پرافتخارترین عید بود، به جایگاه واقعی خود نزدیک شده است. دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر اهتمام زیادی به تقویت و تعمیق آموزه های دانشگاه آزاد اسلامی داشته است.

سید حسن هاشمی بر انطباق مسئولان دانشگاه از نظر معنوی، دینی، اخلاقی، علمی و شناختی از سند تحول و موفقیت دانشگاه بر اساس کلیدواژه های گام دوم انقلاب تاکید می کند. به عنوان صدای مطالعات اجتماعی، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و آغاز ورود خود در پنجمین دهه فعالیت خود، دومین رویداد ملی «فصل امید» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری روز برگزار کرد. ، مطالب تحقیق و ایده ها و مبانی. دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به یاری خداوند متعال و زحمات اساتید، کارکنان و مسئولان و زحمات و هوشمندی دانشجویان و فارغ التحصیلان به یکی از معتبرترین کتاب های دنیا تبدیل شده است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با 35 رشته ویژه دکتری و بیش از 200 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به گزینه مناسبی برای علاقه مندان به تحصیلات عالی تبدیل شده است. این دانشگاه از آنجایی که در توسعه علم، فرهنگ، دانش و برنامه‌های فکری کشور سهم و مشارکت داشته است، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج معارف مکتب وحی می‌کوشد و توجه ویژه‌ای به آن دارد. سخنان گام دوم انقلاب .

عید غدیر یک لحظه تاریخی تحول اجتماعی و سیاسی برای مسلمانان است

محقق شبکه جهانی ولی عصر(عج) نیز گفت: در روز عید غدیر خم ساعت امیرالمومنین علی(ع) توسط پیامبر گرامی اسلام حضرت به مسلمانان اعلام شد. خاتمی مربت محمد مصطفی (ص).

علی شریفی به تشریح احادیث و داستان های ذکر شده در کتب معتبر شیعه و سنی در این باره پرداخت و با اشاره به آیه مقدمه و آخرین آیه قرآن کریم، گفت: عید غدیر خم، زمان تغییر تاریخ جامعه و تغییر تاریخ جامعه است. جامعه. توسعه سیاسی مسلمانان، و ادامه نبوت به شمار می رود. در واقع پایان دین خود شهادت خداوند است و در مورد غدیر نیز مسئولیت امت اسلامی در امر هدایت و رهبری تأیید شده است.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب بود که دشمنان و مخالفان با طرح شبهات واهی، ایمان را از بین نبرند.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا