ورزشی

پایان کار ایران با کسب یک طلا، ۳ نقره و یک برنز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین و به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 31 و 1 تیرماه در بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در وزن 45 کیلوگرم محمدرضا اسدی در وزن 51 کیلوگرم، 92 کیلوگرم. عرفان علیزاده مدال نقره و یونس شفیعی در وزن ۷۱ کیلوگرم مدال برنز را کسب کردند.

نتایج مسابقات قهرمانان کشور و رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم امیرمحمد نوازی در اولین مسابقه با نتیجه 8 بر صفر مقابل منختوگز آمگلان از مغولستان به برتری رسید. وی در دور دوم و نیمه نهایی بزرگترین مدافع بردی آشیرقلیف در تاجیکستان را با یک مشت ماهرانه 7 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد. نوازی در این دیدار مقابل نینگاپا گناور از هند با نتیجه 10 بر 7 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 48 پوند که با حضور 7 مبارز برگزار شد، امیررضا تیموری زاد در گروه 4 نفره قرار گرفت و در دور اول با نتیجه 11 بر صفر مغلوب لئو آکاگی از ژاپن شد. آنها در دور دوم مقابل منخدال دارخانبت از مغولستان با نتیجه 8 بر صفر شکست خوردند و در دور سوم مقابل شوبهام آچاپاله از هند با نتیجه 10 بر صفر شکست خوردند و از دور رقابت ها کنار رفتند.

در وزن 51 کیلوگرم محمدرضا اسدی در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 عبدیکلیکوف از قرقیزستان را شکست داد. آنها در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی عباس بیک کوبیلوف از ازبکستان را با نتیجه 11 بر 9 شکست دادند و به فینال راه یافتند. اسدی در فینال مقابل نوردانات آیتانوف از قزاقستان با نتیجه 11 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم ابوالفضل شمسی پور در نخستین مسابقه با نتیجه 13 بر صفر مقابل جونگ پیل یونگ از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل اودسوران باتجو در مغولستان با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و با شکست مغول ها در نیمه نهایی، شمسی پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم سجاد پیردایه در بازی رفت با نتیجه 10 بر صفر محبوب علم از بنگلادش را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 4 بر 4 مغلوب جواهر چولیبوف از ازبکستان شد و به لطف حضور این کشتی گیر در فینال، پیردایه به بازی مناسب رفت. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر و ضربه حرفه ای مقابل سورابه هند شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم محمدمهدی مامیوند به وزن خود نرسید.

در وزن 71 کیلوگرم یونس شفیعی پس از استراحت نیمه اول در دور دوم جاکشیلیک بایتاشوف از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد اما در فینال با نتیجه 5 بر 2 مغلوب شینگو آندو از ژاپن شد. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه 8 بر 3 مقابل باکاریس بختیجان در قزاقستان به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

رضا سلیمانی به وزن 80 کیلوگرم نرسید.

در وزن 92 کیلوگرم عرفان علیزاده در بازی رفت با نتیجه 4 بر یک مقابل شیرزاد پویونوف از ازبکستان پیروز شد. آنها در نیمه دوم با نتیجه 9 بر صفر حاج علی اف از ترکمنستان را شکست دادند و راهی نیمه نهایی شدند. در همین حال علیزاده با نتیجه 3 بر 2 از سد ساحل جاگلان هند گذشت و راهی فینال شد. تیم ملی کشورمان در دیدار پایانی با نتیجه 6 بر یک مغلوب کمیل کوراگلیف قزاقستان شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا لطفی در دور نخست رنساندارجا منخاتار مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. آنها در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل «خیکماتولو کوربانوف» از ازبکستان به فینال راه یافتند. در این دیدار لطفی با نتیجه 11 بر صفر پراتیک داشموک از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رتبه بندی افراد در مقیاس های بالا به شرح زیر است:
45 کیلوگرم: 1- نینگاپا گانوار (هند) 2- امیرمحمد نوازی (ایران) عظیم بردی آشیرگولیف (ترکمنستان) و نوراسیل آسامبک (قزاقستان)
48 کیلوگرم: 1- شوبهام آچاپاله (هند) 2- لئو آکاگی (ژاپن) 3- رامیل راسیم (قزاقستان) … 7- امیررضا تیموری زاد (ایران)
51 کیلوگرم: 1- نوردانات آیتانوف (قزاقستان) ۲- محمدرضا اسدی (ایران) 3- نارسینگ پاتیل (هند) و عباس بک کوبیلوف (ازبکستان)
55 کیلوگرم: 1- ویبهاف پاتیل (هند) 2- دارین عسکربک (قزاقستان) 3- آسکات توکتوماتوف (قرقیزستان) و حسن بای عثمانوف (ازبکستان) … 7- ابوالفضل شمسی پور (ایران)
60 کیلوگرم: 1- بلال شریپ اولو (قرقیزستان) 2- جاواخیر چولیبویف (ازبکستان) 3- سورابه (هند) و میناتو کوویا (ژاپن) 5- سجاد پیردایه (ایران)
65 کیلوگرم: 1- آلپ ارسلان بگینجوف (ترکمنستان) 2- آکوبیر رحیم اف (ازبکستان) 3- آکین بولاتولی (قزاقستان) و یوجین تاکیزاوا (ژاپن)… محمدمهدی مامیوند (ایران).
71 کیلوگرم: 1- شینگو آندو (ژاپن) 2- نارندر (هند) 3 جان جردن باتارخو (مغولستان) و یونس شفیعی (ایران)
80 کیلوگرم: 1- پرویندر سینگ (هند) 2- محمد الدین عبدالله اف (تاجیکستان) 3- عباس جان یولدوشوف (ازبکستان) و پارات آتایف (ترکمنستان)… رضا سلیمانیان (ایران) چاق است.
92 کیلوگرم: 1- کمیل کوراگلیو (قزاقستان) 2 – عرفان علیزاده (ایران) 3- شیرزاد پویانوف (ازبکستان) و هیون چوی (کره جنوبی)
110 کیلوگرم: 1- محمدرضا لطفی (ایران) 2- پراتیک داشموک (هند) 3- یدیگه کاسیمبک (قزاقستان) و خیکماتولو کوربانوف (ازبکستان)

تیم ها: 1- هند 188 امتیاز 2- قزاقستان 150 امتیاز 3- ازبکستان 145 امتیاز 4 – ایران 126 امتیاز 5- ژاپن 122 امتیاز 6 قرقیزستان 107 امتیاز 7- مغولستان 85 امتیاز

دکمه بازگشت به بالا