ورزشی

گسترش فعالیت‌های ورزش دانشجویی در فضای مجازی/ دانشجویان واحد تربیت‌بدنی خود را چگونه می‌گذرانند؟

به گفته دبیر گروه ورزشی دانشگاه خبرگزاری آنا ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که ورزش در این کشور با نقص های جدی همراه است و برای موفقیت در احیای مجدد ، باید از مدرسه و دانشگاه در نظر گرفته شود.

به این ترتیب ، در سالهای اخیر ، ورزش های دانشگاهی مورد توجه بیشتری قرار گرفته و مدال ها و جوایز بی شماری را در مسابقات آسیایی و جهانی کسب کرده و مورد توجه عموم قرار گرفته اند.

ورزش دانشگاه یکی از معدود سازمان های جوانان است که هیچگاه بدون نقص و خطاهای زیادی پشت سر نگذاشته است ، بنابراین به سراغ محمدحسین علیزاده ، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری رفتیم تا در مورد چگونگی ورزش برتر دانشگاه و برنامه های آینده توضیح دهیم. در مورد سال جدید از ما سؤال کنید.

محمدحسین علیزاده در 26 دسامبر 1996 با همت مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و سرپرست گروه مطالعات ، دبیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری منصوب شد.

با تعطیلی دانشگاه ها ، ورزش دانشجویی نیز تعطیل شد و آنها برای ادامه شغل خود به مراکز دوچرخه سواری نقل مکان کردند.

در نتیجه با محمدحسین علیزاده ، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و مدیر فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی صحبت کردیم. قسمت اول بحث را می توانید در زیر بخوانید:

محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم

آنا: شما در ورزش دانشگاه چگونه کار می کنید؟

علیزاده: ورزش دانشگاهی ، زیرا با جوانان سر و کار دارند ، آنچه را که می خواهند دارند.

در نتیجه ، هر چقدر هم که تلاش کنیم ، این خواسته ها همچنان نیرومند باقی می مانند و باعث خوشحالی ما می شود که با یک نسل قدرتمند ، دشوار و یک سرمایه انسانی روبرو هستیم و برای آن باید پاسخ دهیم.

تمرکز ما بر آموزش عالی استفاده بهینه از این کار و متعادل کردن آن با ابزارهای موجود است. این هدف این است که نسلی سالم و مولد داشته باشد که بتواند از وقت آزاد خود نهایت استفاده را ببرد و از مسئولیت اصلی یعنی آموزش و پرورش مراقبت خوبی داشته باشد تا بتوانید در آینده جامعه به خوبی عمل کنید.

آنا: آیا اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم سندی را در مورد ادامه مسابقات ورزشی در دانشگاه ها منتشر کرده است؟

علیزادهویروس کرونا تحت تأثیر همه مناطق از جمله ورزش است و می توان گفت که مهمترین چیز تعطیلی کلیه مسابقات و مکانهای ورزشی است.

ما برای آموزش عالی کار می کنیم اکنون آموزش عالی بعد از استراحت کار خود را آغاز کرده است و تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای دانشجویان کرده ایم.

محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم

در ابتدا اخیراً کلیه برنامه های دفتر مرکزی کرونا را به دانشگاه ها ارائه دادیم و از آنها خواستیم که فعالیت های خود را بر اساس دستورالعمل ها راهنمایی کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. این بخش ها اکنون در اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم موجود است.

برنامه دانشگاهی را شروع کنید

ما همچنین با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان برنامه کاربردی تهیه کرده ایم که دانشجویان می توانند برای تکمیل مطالعات اول و دوم خود استفاده کنند.

این عمل مراحل آزمایشی خود را پشت سر گذاشته است. دانش آموزان با همکاری اساتید خود فیلم ها و فیلم های بدنسازی خود را در برنامه قرار می دهند و بدین ترتیب 14 ساعت حرفه خود را صرف تدریس می کنند.

ادامه کار یادگیری دانشجویی به درستی

در کنار فعالیت های دانشگاه و مؤلفه آموزش ورزش دانشگاه ، باید برنامه های ویژه برنامه ورزشی دانشگاه نیز دنبال شود. در این بخش ، مباحث E-SPORT دنبال شد و ما اولین لیگ دانشجویی را در کشور برگزار کردیم؛ در این لیگ از آیین هایی مشابه ماده 15 ، تکواندو و سایر آیین های فضای مجازی استفاده شده است.

ما همچنین به تیم های ورزشی خود اطلاع داده ایم تا به ما اطلاع دهند که چگونه مسابقات می تواند بصورت آنلاین و آفلاین برگزار شود تا بتوانیم برای دانش آموزان و دانشجویان رقابت ایجاد کنیم.

به ورزشگاه خوش آمدید بیش از 400 صدای شطرنج و شطرنج وجود داشت که برای ما غیرمنتظره است. زیرا تصور می کردیم که دانش آموزان کاملاً این شیوه ها را درک نمی کنند.

دریافت مسابقات چند ورزشی در بخش های مختلف باید ما را به این امر ترغیب کند تا سازمان های خود را اعلام کنیم تا فعالیت های خود را شفاف تر گسترش دهند و این بخش را تأسیس کنند.

ادامه داد …

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا