اتفاقات

فیلم| تلاش نافرجام یک ایمپالا برای پریدن از روی ۷ شیر

آفتاب‌‌نیوز :

یک گله ناامید ایمپالا که بین یک دریاچه و یک گروه شیر گیر کرده بود مجبور شدند برای فرار از روی شیر‌ها بپرند!

سیمئونه لاتگان این فیلم باورنکردنی از تلاش ناامیدانه ایمپالا‌ها برای فرار از دست شیر‌ها را هنگام سافاری در پارک ملی ماتوسادونا، دریاچه کاریبا، ثبت کرده است.

او می‌گوید: ما یک قایق خانگی در دریاچه کاریبا برای جشن تولد ۷۰ سالگی پدرم رزرو کرده بودیم. قرار بود یک هفته کامل را در قایق بگذرانیم، ما نمی‌دانستیم که بهترین دیدن ما در اولین صبح ما اتفاق می‌افتد.

اولین سافاری قایق ما بوفالو‌ها و فیل‌ها را به ارمغان آورد، و برای ما این بسیار شگفت انگیز بود. اما زمانی که به سمت قایق اصلی برمی گشتیم، متوجه حرکت و فعالیتی در جزیره فوترگیل شدیم که حدود ۵۰۰ متر با آن فاصله داشت. از دور انگار شیر بود و نزدیکتر که شدیم معلوم شد! ۲۲ شیر در حال شکار یک گله عظیم ایمپالا.

شیر‌ها همگی از هم جدا شدند و نیمی از گله را احاطه کردند، در حالی که بقیه در نزدیکی لبه آب در کمین نشستند. این منجر به هرج و مرج شد. گله شروع به پراکندگی کرد و به هر طرف دوید. برخی از ایمپالا در فاصله چند سانتی‌متری دستگیر شدند، در حالی که برخی دیگر موفق به فرار امن شدند.

شیر‌هایی که در کمین منتظر بودند مشتاق بودند که یک ایمپالا را بگیرند که سعی می‌کردند با پریدن از روی آن‌ها فرار کنند. برای ایمپالا، شیر‌ها به اندازه پلنگ چابک نیستند، بنابراین صید آن‌ها در هوا کار آسانی نیست. با این حال، یک ایمپالای بدشانس راه فرار اشتباهی را انتخاب کرد و همه چیز برای او بسیار بد تمام شد.

به نظر می‌رسید که شیر‌ها در این مرحله همه در یک ایمپالا قفل شده‌اند و توجه آن‌ها متمرکز شده بود. ایمپالا فکر می‌کرد که می‌تواند با دویدن در لبه آب به سرعت فرار کند. سرعتش بالا رفت و مستقیم جلو رفت و شیر‌های اول و دوم را جا گذاشت. اما وقتی سعی کرد از شیر سوم فرار کند، شکار شد.

شیر‌ها یکی یکی و دوان دوان از راه رسیدند تا لقمه‌ای از غذا را بخورند. یک ایمپالای کوچک برای ۲۲ شیر زیاد نیست، بنابراین همه آن‌ها می‌دانستند که باید آنچه را که می‌توانستند، به چنگ بیاورند.

نشستن روی یک قایق در چند متری ساحل و تماشای ۲۲ شیر که موفق به شکار و خوردن یک ایمپالا می‌شوند، چیزی نیست که هر کسی بگوید آن را تجربه کرده است.

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا