تمهیدات ارتباطی در آیین وداع مردم با پیکر شهید جمهور

در شهر‌های قم، تهران و مشهد صورت گرفت؛

تمهیدات ارتباطی در آیین وداع مردم با پیکر شهید جمهور

به منظور ایجاد پایداری ارتباطات و تامین نیاز‌های ارتباطی مردم در آیین تشییع و تدفین پیکر خادم الرضا، آیت الله رئیسی در شهر‌های قم، تهران و مشهد، تمهیدات متنوعی برنامه ریزی و اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم با اشاره به آیین امروز (سه شنبه) عصر تشییع پیکر آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری در شهر مقدس قم گفت: باتوجه به محبوبیت حضرت آیت الله رئیسی، مراسم امروز با استقبال قابل توجهی از مردم روبرو شده است و از آنجاکه از قبل پیش بینی حضور مردم می‌شد، تمهیدات مناسبی برای تامین نیاز‌های ارتباطی در مسیر تشییع از حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران صورت گرفته است.

وی در مورد اقدامات صورت گرفته توضیح داد: سه ایستگاه قابل حمل تلفن همراه در مسیر تشییع شهدای عزیز خدمت در بلوار پیامبر اعظم (ص) شهر قم نصب شده است.

غلام پور تصریح کرد: باتوجه به برنامه اخیری که برای ایجاد پایداری ارتباطات در مسجد مقدس جمکران صورت گرفته، در نیمه شعبان سال گذشته با وجود حضور خیل عظیم عاشقان و علاقمندان به ائمه اطهار و مهدی موعود شاهد ارایه خدمات مناسبی به کاربران بودیم که نسبت به گذشته رضایت بیشتر مردم را جلب کرد و هم اکنون این ایستگاه‌ها در حال خدمات دهی هستند.

مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران نیز با اشاره به برگزاری دو آیین وداع مردم تهران با پیکر آیت الله رییسی در مصلی امام خمینی و مسیر دانشگاه تهران تا میدان آزادی تصریح کرد: در راستای بهبود پوشش مناسب ارتباطی مراسم وداع با شهید جمهور که امشب در مصلی تهران و همچنین فردا (چهارشنبه) در مسیر دانشگاه تهران تا میدان آزادی برگزاری می‌شود، تلاش شده تا از طریق استقرار سایت‌های سیار تلفن همراه و ایجاد پوشش ارتباطی مناسب، نیاز‌های مردم و اقشار مختلف، چون خبرنگاران در این مراسم تامین شود تا با مشکلی مواجه نباشند.

وی افزود: از این رو علاوه بر سایت‌های متعدد موجود که از قبل در این مناطق احداث شده است، سه سایت سیار تلفن همراه در مصلی تهران و سه سایت سیار دیگر نیز در مسیر دانشگاه تهران تا میدان آزادی مستقر شود.

همچنین علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی با اشاره به برگزاری جلسه اضطراری تدارک و تامین‌های لازم برای مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید آیت‌الله رئیسی در دفتر استاندار خراسان رضوی، گفت: باتوجه به پیش بینی حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله رئیسی در روز پنجشنبه در مشهد مقدس، پایداری ارتباطات و تامین ظرفیت ترافیکی در مسیر‌های تشییع از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

وی با بیان اینکه برنامه مشخصی از سوی متخصصان این اداره کل برای تامین نیاز‌های ارتباطی در نظر گرفته شده است، افزود: بر این اساس ۵ سایت سیار در فرودگاه مشهد، میدان ۱۵ خرداد، میدان بسیج، میدان بیت المقدس و موزه مردم شناسی جنب باب الجواد مستقر می‌شود.

دلگیر تصریح کرد: همچنین ۲ سایت سیار نیز در میدان بسیج و میدان طبرسی نصب و راه اندازی می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا