اخبار استانی

پروژه به‌سازی و تعریض پیاده‌راه بقعه بی‌بی حوریه بندرانزلی افتتاح شد

اخبار ایران من/گیلان پروژه به‌سازی و تعریض پیاده‌راه روبروی بقعه متبرکه بی‌بی حوریه بندرانزلی با یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان افتتاح و بهره‌برداری شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان شامگاه امروز چهارشنبه، ۶ تیرماه در آیین رونمایی و افتتاح پروژه به‌سازی و تعریض پیاده‌راه روبه‌روی بقعه متبرکه بی‌بی حوریه بندرانزلی اظهار کرد: این بقعه در ورودی شهر قرار دارد و اقدام فاز اول به خوبی انجام شده و جای تشکر از دست‌اندرکاران این امر دارد.

پروژه به‌سازی و تعریض پیاده‌راه بقعه بی‌بی حوریه بندرانزلی افتتاح شد

وی ضمن گرامیداشت عید سعید غدیر که در معارف دینی به عنوان عید اکمل عنوان شده، افزود: در آیه سوم سوره مبارکه مائده که به آیه اکمال دین معروف است می توان ۳ نکته اساسی در رابطه با ویژگی‌های غدیر را ملاحظه کرد.

حجت الاسلام تدینی در رابطه با این ۳ نکته، گفت: با اعلام ولایت و امامت دشمن مایوس شد، با قبول ولایت و امامت دین شما کامل می‌شود همچنین با ولایت و امامت نعمت بر شما کامل شده است لذا وظیفه ماست در برابر نعمت های ظاهری مبادا از نعمت واقعی که امامت و ولایت است غافل شویم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در ادامه به اکرام امامزاده ها اشاره و تاکید کرد: تکلیف ما در برابر امامزاده‌ها، همانند تکلیف ما در ارادت و احترام به اهل بیت است.

وی با اشاره به وجود ۸۵۰۰ امامزاده در سطح کشور گفت: این نشان دهنده ریشه پاک گذشتگان ماست که نه تنها از سلاله ائمه‌ اطهار ستقبال کردند بلکه در برابر دشمنان از آنان دفاع کردند لذا هر عزیزی در اکرام اهل بیت قدم بردارد از پاداش الهی برخوردار خواهد شد.

همچنین در این مراسم وحید پورحضرت، شهردار بندرانزلی اظهار کرد: این پروژه با یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان هزینه، اجرا شد.

پروژه به‌سازی و تعریض پیاده‌راه بقعه بی‌بی حوریه بندرانزلی افتتاح شد

وی افزود: عملیات به‌سازی و تعریض این پیاده راه شامل احداث جوی آب، جدول، موزائیک فرش پیاده رو، اجرای تاسیسات برقی و روشنایی مسیر بود.

شهردار بندرانزلی تصریح کرد: امیدواریم شاهد افتتاح چنین پروژه‌هایی در اماکن مقدس و متبرکه بندرانزلی باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا