اقتصادی

بورس جان ندارد! – اخبار ایران من

امروز با وجود رشد مناسب گروه‌های پالایشی، شاخص کل بازار سرمایه ۸۰۰ واحد کاهش یافت و به دو میلیون و ۱۵۳ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار ایران من، روز دوشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۰۰ واحد افت کرد و به عدد دو میلیون و ۱۵۳ هزار و ۹۷۵ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز ۴۱۹ واحد کاهش پیدا کرد و در عدد ۷۵۹ هزار و ۶۰۳ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بورس بیش از ۳۹۱ هزار فقره به ارزش ۴۶۰۶ میلیارد تومان بود.

بورس جان ندارد!
نقشه بازار  بورس ـ دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲

شبندر، شپدیس، شپنا و شتران بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند که همگی مثبت شدند. داتام به عنوان نماد پرتراکنش، مثبت شد و در سوی مقابل، خودرو و ثشاهد از نمادهای تاثیرگذار منفی بودند.

بازار فرابورس نیز روز دوشنبه به نوعی درجا زد و فقط چهار واحد افزایش پیدا کرد. امروز در فرابورس بیش از ۲۸۹ هزار معامله به ارزش ۲۷۵ هزار میلیارد تومان انجام شد.

انتخاب و مادیرا بیشترین تاثیر مثبت و از سوی دیگر خاور و وسپهر بیشترین تاثیر منفی را بر فرابورس داشتند. نخریس، کرومیت و کمرجان نیز مثبت شدند.

امروز در بازار سرمایه اغلب نمادها در گروه‌های پالایشی و انبوه‌سازی رشد کردند. با این حال این بازار از ۲۷ آذرماه به بعد روندی کژدار و مریز به خود گرفته است؛ به طوری که در اغلب روزها اندکی کاهش یافته اما هنوز مرز دو میلیون و ۱۵۰ هزار واحد را از دست نداده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا