تامین نهادهای دامی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است

اخبار ایران من/مازندران وزیر جهادکشاورزی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در دولت سیزدهم برای حمایت از دامداران و عشایر، گفت: تأمین نهاده‌های دامی به قیمت مناسب، ارائه تسهیلات بانکی و ایجاد زیرساخت‌های لازم، ازجمله اقداماتی است که در این راستا انجام خواهد شد.

همزمان با دومین دور سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران مهندس محمدعلی نیکبخت، به همراه جمعی از مسئولان استانی، از واحد پرواربندی گوساله ۱۰۰۰ رأسی در منطقه آلشرود نور بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید که در راستای برنامه‌های دولت سیزدهم برای حمایت از تولید داخلی، به‌خصوص در بخش کشاورزی و دامپروری، صورت گرفت اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی، به‌خصوص در بخش کشاورزی و دامپروری، از اولویت‌های دولت سیزدهم است.

نیکبخت با اشاره به برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از دامداران و عشایر، خاطرنشان کرد: تأمین نهاده‌های دامی به قیمت مناسب، ارائه تسهیلات بانکی و ایجاد زیرساخت‌های لازم، ازجمله اقداماتی است که در این راستا انجام خواهد شد.

وی هم چنین بر لزوم توسعه صنایع تبدیلی و بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی تأکید کرد و گفت: با ایجاد این صنایع، ارزش‌افزوده محصولات دامی افزایش‌یافته و سود بیشتری نصیب دامداران و عشایر خواهد شد.

تامین نهادهای دامی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است

عباسی، صاحب واحد پرواربندی گوساله ۱۰۰۰ رأسی، در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های دولت از دامپروری، به برخی از مشکلات و چالش‌های پیش روی خود اشاره کرد و خواستار رفع آن‌ها شد.

قابل ذکر است، که واحد پرواربندی گوساله ۱۰۰۰ راسی عباسی، یکی از بزرگ‌ترین واحدهای پرواربندی در استان مازندران است که سالانه بیش از ۸۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا