اقتصادی

تشریح اهداف کارخانه‌های نوآوری کشور با محوریت امیدآفرینی و عدالت اجتماعی

دستیار معاون علمی رییس‌جمهوری گفت: ایجاد مراکز مشاوره کارآفرینی با رویکرد نوآوری، ایجاد شبکه عارضه‌یابی صنعتی، تشکیل شبکه یکپارچه کارخانه‌های نوآوری با رویکرد عدالت اجتماعی و برگزاری جوایز استانی نوآوری از مهمترین اهداف نشست مدیران کارخانه‌های نوآوری کشور است.

به گزارش اخبار ایران من، محمد صدری‌آنلاین با اشاره به نشست مدیران کارخانه‌های نوآوری سراسر کشور که به میزبانی کارخانه نوآوری البرز برگزار می‌شود، افزود: چند موضوع در دستور کار این نشست قرار گرفته است. از جمله، تدوین نظامنامه جایزه‌های استانی نوآوری که محور و متولی برگزاری آنها کارخانه‌های نوآوری خواهند بود و این موضوع می‌تواند مقدمه‌ای برای رویدادهای ملی باشد. موضوع دوم، ایجاد مراکز مشاوره‌ کارآفرینی با رویکرد نوآوری است که کارخانه‌های نوآوری در سراسر کشور گام‌هایی مثبتی در این زمینه برداشته‌اند و در این نشست نیز به این موضوع خواهند پرداخت.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات این نشست، ایجاد شبکه عارضه‌یابی صنعت با رویکرد فناوری و نوآوری است که توسط کارخانه‌های نوآوری هر استان انجام خواهد شد و تمامی ظرفیت کارخانه‌های نوآوری در کشور، برای حل این معضلات تقویت خواهند شد.

وی افزود: این فعالیت بخشی از تعامل میان اکوسیستم نوآوری و صنایع کشور است که با حمایت مالی بخش صنعت، براساس قانون اقتصاد دانش‌بنیان مصوبه مجلس شورای اسلامی، اجرایی و بخشی از هزینه‌های مرتبط با این فعالیت، به عنوان مالیات، پذیرفته می‌شود.

به گفته صدری‌آنلاین، همچنین در این گردهمایی موضوع ایجاد شبکه‌ یکپارچه‌ کارخانه‌های نوآوری در کشور در دستور کار قرار دارد که این کار موجب اشتراک‌گذاری امکانات در تمام کشور و استفاده از به‌روزترین امکانات فناوری در مناطق محروم و دور از مرکز می‌شود.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، افزود: انجام این پروژه‌های ملی در شبکه‌ کارخانه‌های نوآوری کشور موجب نقش آفرینی جدی کارخانه‌های نوآوری در زیست‌بوم نوآوری، صنعت و زیست‌بوم کارآفرینی خواهد بود و ثمرات نوآوری را برای مردم و صنعت ملموس خواهد کرد.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، گردهمایی مدیران کارخانه‌های نوآوری کشور، ۲۰ خردادماه به میزبانی کارخانه نوآوری البرز و با سخنرانی روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری کار خود را آغاز کرده و تا ۲۲ خردادماه ادامه دارد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا