اقتصادی

فروش جهانی تویوتا صعودی شد

خودروساز ژاپنی تویوتا موتور جهش ۱۰ درصدی در فروش جهانی ماه مه را نسبت به سال گذشته گزارش داد که عامل آن را رشد در داخل و سایر بازارهای کلیدی با توجه به بهبود عرضه تراشه و سایر قطعات اعلام کرد.

به گزارش اخبار ایران من، این شرکت در ماه گذشته ۸۳۸ هزار و ۴۷۸ وسیله نقلیه در سراسر جهان در مقایسه با ۷۶۱ هزار و ۴۶۶ وسیله نقلیه در ماه مه ۲۰۲۲، از جمله برند خودروهای لوکس لکسوس فروخت.

فروش تویوتا در ژاپن، با جهش ۳۵.۱ درصدی به ۱۱۶ هزار و ۹۵۴ دستگاه در ماه مه رسید که از رشد ۲۱.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در آوریل پیشی گرفت.

فروش جهانی خودروهای هیبریدی ۲۵.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد و به ۲۶۱ هزار و ۱۴۷ دستگاه رسید که تنها کمتر از یک سوم کل تعداد خودروهای فروخته شده در ماه گذشته در سراسر جهان بود.

این خودروساز ۹۹۲۳ خودروی برقی باطری‌دار در ماه مه، در سراسر جهان از جمله برند لکسوس خود فروخت که تعداد کل خودروهای باطری‌دار فروخته شده در پنج ماهه اول سال ۲۰۲۳ را به ۳۵ هزار و ۹۸۰ دستگاه رساند.

بر اساس گزارش رویترز، فروش چین در ماه مه ۹.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۱۶۲ هزار و ۳۸۱ دستگاه رسید که تا حد زیادی مطابق با فروش ۱۶۲ هزار و ۵۵۴ دستگاهی این شرکت در ماه آوریل در این کشور بود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.
دکمه بازگشت به بالا