اقتصادی

فقدان بیمارستان چالش گالیکش/ افتتاح ۳۳ واحد مسکن محرومان در دهه فجر

اخبار ایران من/گلستان فرماندار گالیکش فرماندار گالیکش فقدان بیمارستان را جزو مشکلات اصلی شهرستان گالیکش برشمرد و گفت: با تخصیص اعتبار ۵۰ میلیاردی پروژه احداث بیمارستان سرعت گرفته است.

علی جوان امروز پنج‌شنبه ۶ بهمن در نشست با گروه خبری فجر گلستان اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۷۳ پروژه با اعتبار ۱۲۱ میلیارد تومان در شهرستان گالیکش افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی از افتتاح هشت طرح اقتصادی با اعتبار ۹۴ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در گالیکش خبر داد و یادآور شد: با افتتاح پروژه‌های اقتصادی دهه فجر گالیکش برای ۶۰۴ نفر اشتغال ایجاد می شود.

فرماندار گالیکش ادامه داد: بر اساس دستور استاندار گلستان تلاش کردیم علاوه بر افتتاح طرح های اقتصادی و اشتغالزایی، برنامه های فرهنگی و جشن های متنوعی را در شهرستان گالیکش برگزار کنیم.

جوان از اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در تمامی روستاها و دهستان های استان گلستان خبر داد و متذکر شد: براساس برنامه ریزی انجام شده در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دو یادواره شهدای انقلاب در بخش مرکزی و لوه با موضوع اقتصادی(اقتصاد روستا) و فرهنگی برگزار می شود.

وی افتتاح ۳۳ مسکن محرومان برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را از جمله پروژه های دهه فجر گالیکش برشمرد و گفت: یک سوم راه دسترسی استان گلستان و ۷۶ کیلومتر از جاده اصلی و بین المللی در گالیکش وجود دارد که تکمیل پروژه راهسازی محور قوچان به بهشهر یکی از مهم ترین پروژه های شهرستان بوده که با حضور استاندار و نمایندگان محترم حدود ۱۴ کیلومتر آن آماده بهره برداری شده است.

فرماندار گالیکش فقدان بیمارستان را جزو مشکلات اصلی شهرستان گالیکش برشمرد و تصریح کرد: با پیگیری استاندار و نمایندگان مجلس ۵۰ میلیارد تومان به پروژه ساخت بیمارستان گالیکش تخصیص یافت و با این اقدام، پروژه از پیشرفت ۱۴ درصدی به پیشرفت ۳۴ درصدی رسیده است.

جوان به اختصاص هفت میلیارد تومان اعتبار به مرکز فرهنگی و هنری گالیکش اشاره کرد و گفت: امیدوارم تا قبل از نورورز فاز نخست مجموعه فرهنگی و هنری شهرستان به بهره برداری برسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا